Bushilla alkaa olla kiire

Kohta ei se enään ole vallassa!

Todennäköisin päivä on ensiviikonloppu.
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riittää juuri ja juuri tuohon neronleimaukseen!

Ihme kun miestä ei panna killumaan jenkeissä, vaikka on aiheuttanut vahinkoa kuten Causescu aikoinaan Romaniassa tai Saddam Irakissa.

Äänestä
  • amerikkalaisille veronmaksajille satojen miljardien dollarien laskun. Nyt vielä lisänä tämä finanssipankkikriisi, josta tulee toinen mokoma, koska markkiat eivät hoitaneetkaan asiaa, vaikka heidän talousopin teorioissa niin luvataan. Vai kutsutaanko veronmaksajia markkinoiksi. Jos äijä vielä hyökkää Iraniin, niin siinä menee yksi sukupolvi yhden älypään toilailuja maksellessa.
    Mutta ei mitään hätää, tilalle on työntäytymässä saman puolueen mies, joka omien sanojensa mukaan edustaa muutosta. Muutos tarkoittanee tässä sitä, että hyökkäyksen kohdemaa vaihtuu. Siitä päätellen Bush jättää Iranin McGainille, jotta hänen muutospuheillaan on katetta.

    Äänestä

enään usan armeja! salkkukin viety pois!
ja nähtavästi jää tavaksi, että pressa ei kanna enää ydinasesalkkua!
Ydinaseet on lännessä köyhtyneet!
tietsä, uraani!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyökätä Iraniin kirjoitti:

Kohta ei se enään ole vallassa!

Todennäköisin päivä on ensiviikonloppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu