KUKAAN EI

VASTUUTA...kunhan jauhavat paskaa kovalla palkalla.
2115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Syyllinen on: ampuja.

Vastuussa on: Suomalainen yhteiskunta


Lainaus "Suomalaisten mentaliteetti, jossa köyhät pistetään kyykkyyn ja (rikolliset- /ja) rikkaat porskuttaa röyhistellen eteenpäin, tuntuu kamalan epäoikeudenmukaiselta ja aiheuttaa vihaa yhteiskuntaa kohtaan.

Suomalaisia sanotaan kateelliseksi kansaksi, mutta kateus johtuu usein kanssaihmisten käsittämättömästä itsekkyydestä.

Härskeimmät käyttävät hyväksi valtion ja muiden istanssien tukia, ja taas (enemmistö) tavalliset kansalaiset saavat kärsiä röyhkeimpien moraalittomuudesta."


Ei ihme että syntyy ihmis- ja yhteiskuntavihaajia.

Äänestä

Vittu on ihan turha jeesustella kenenkään jos kaveri oli päättänyt tehdä ton tempun ,niin kukaan ei voi tietää mitä sen päässä on liikkunut eli on ihan turha jälkiviisastella ja syyllistää muita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HALUA OTTAAA kirjoitti:

VASTUUTA...kunhan jauhavat paskaa kovalla palkalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu