Mistä johtuu, että taksinkuljettajat ovat ainut ammattiautoilijaryhmä, joka ei osaa käyttää vilkku risteyksissä tai muissakaan tilanteissa, joissa siitä olisi muille matkan sujuvuuden kannalta apua ?
Ainut ammattiautoilijaryhmä joka ei
osaa käyttää vilkku
131326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Erityisesti maansiirtoautojen kuskit edustaa samaa ajotaidottomuutta ja usein kohdannut myös tosi sikamaista ajamista.
Seuraavaryhmä on kaukolinjonen bussit motareilla, maanteillä. Ajavat henkilöautojen taakse metrituntumalle ennen ohitusta, ohitus ilman vilkkua tai sitten sen vilkun kanssa vaan leikitään. Ohituksen jälkeen palataan taasen samalla laila ilman vilkkua ja räpsien ja metrin päähän eteen. Vielä pahempaa on ne ketkä heittää eteen ihan viimetingassa kun itse ajan ohituskaistalla niin joku vitun expressbussi koukkaa eteen että melkein saa tehdä maksimijarrutuksen. Jotain mätää siellä tosiaan on, onko kyse vaan siitä että ala on kansa niin tehokkaasti pilattu että ammattitaitokin ja motivaatio on samalla tasolla?
Entäs autolähetit? 18-20 kesäsiä maitohaiveni painaa taajamissa 50% ylinopeuksilla ja vilkun käytöstä on aika turha puhua heidän suhteen. Joku sitä räpsitään tai sitten ei käytetä ollenkaan.
Ajokortit pois jos ei osaa ajaa, mutta kun kaikkien kukkien annetaan kukkia vaikka ne rumentaakin koko seudun.
Eikös joskus ainakin ollut, että taksin ei tarvitse käyttää vilkkua asikkaan ollessa kyydissä. Perustuen siihen, että ulkopuolisille ei tarvitse näyttää mihin asiakasta ollaan viemässä.
Onneksi taksin seuraamista se ei estä kuitenkaan.
Sehän olisi liikaa vaadittu näiltä taksi idiooteilta.Näähän on tyhmiä homppeli poikia kaikki taksit.Mä näin kerran espoossa kun kaks taksia duunas yöllä toisiaan.HYI HELVETTI!
se sulle kuuluu mitä me tehdään tolpalla yön hiljaisina tunteina.
t. GayPride-Taxi
Heissan,
mehän ollaa välillä oltu jopa yhteisymmärryksessä mutta taas joudun pettymään suhun.
Tässä siviiliduunissa kun on aikaa tutkia vaikka mitä niin tulee myöskin katseltua näitä toisen duunin keskustelupalstoja.
Sinulle tiedoksi että me tavataan,
Terveisin
Timo
sinä senkin ahdasmielinen sika.Olen minäkin nähnnyt kun kaksi heteroa duunas toisiaan,hyi helkkari.Onneksi tämä ala on suvatsevainen että täällä hyväksytään meidät gayt.Terkkuja tutuille.Mehu Masa.
Mä jo ihmettelin ketä se juoksi muna kädessä auton ympärillä... mut kai sä tostakin kiksit saat, se on ihan ok.
Meillä on poliisi, joka valvoo yhteiskuntaa ja esim. suorittaa liikenteen valvontaa.
Kotipoliisien jutut voidaan jättää omaan arvoonsa.
Taksikuskit ovat VOK:n jäseniä kaikki.
(VOK=Virallisten Oikeassaolijoiden Klubi)
on liikenteen sujuvuutta pahentamassa. Kyllä ne taitaa sinunlaiset olla tientukkona.
liikkuvana ja vilkkua aina tarpeellisissa tilanteissa käyttävänä olen tullut kanssanne täysin päinvastaiseen johtopäätökseen. Eli ammattiautoilijat käyttävät vilkkua paremmin kuin autoilijat keskimäärin. Kiitos siitä kaikille tätä kirjoitusta lukeville ammattiautoilijoille! Hyvää syksyn jatkoa - Suomi24:n kateellisten ammattipanettelijoiden provoista huolimatta!
Ihmiset jotka ovat kerran kaks nähneet taksin joka ei käytä vilkkua, meinaavat että kukaan takseilija ei käytä vilkkua. juu näinhän se menee!
Ihminen se on taksikuskikin ja ammattiryhmään kuin ammattiryhmään kuuluu aina niitä laiminlyöjiä.
Mutta ei kaikista voi sanoa että olisi laiminlyöntiäkään, vaan virheitä sattuu aivokirurgillekkin ja noille täydellisille liikenteen tukkijoillekkin, jotka täällä kitisevät ja yleistävät asioita!
taas olis kirveellä työtä.....