on sitä mieltä että ev-lut lahkon tulisi torjua evoluutioteoria ja puolustaa luomisuskoa.
Eli vähiin käy nämä joille nuotiotarinat ovat vielä tosia.
http://www.kotimaa.fi/kotimaa/index.php?option=com_poll&task=results&id=132
Eli vähiin käy nämä joille nuotiotarinat ovat vielä tosia.
http://www.kotimaa.fi/kotimaa/index.php?option=com_poll&task=results&id=132
Vastaukset 10
Vanhimmat
se on nyt otannasta 59%
Jos edes nimenomaan kristinuskoisille lukijoille kohdistetussa mediassa ei päästä reilusti isommille prosenteille niin voinemme vetää johtopäätöksiä asiasta ;)
Mikähän olisi prosenttiluku jos samaa kysyttäisiin vaikkapa hesarissa? 0.5%
>>Mikähän olisi prosenttiluku jos samaa kysyttäisiin vaikkapa hesarissa? 0.5%>>
Rva Hagert voisi tietää luvut.
Itse en harrasta ennustamista
Mikäs ihmeen lehti tuo kotimaa on? En löytänyt mistään julkaisijan tietoja.
ev.lut.kirkon sisaryhtiö se on.
http://www.kotimaa-yhtiot.fi/content/blogcategory/15/26/
käyvän. kohta se ilo vasta alkaakin kun eroakirkosta.fi alkaa meitä vätyksiä kirkosta pois psyykkaamaan.
on niitä jotka uskovat syntyneensä sattuman oikusta alkuräjähdyksen seurauksena atomeiden muodosta meren pohjasta muotoutuneiden bakteereiden maalle ryömivien jälkeläisinä..
ja sitten on niitä jotka uskovat olevansa suntyneet tunnetun maailmankaikkeuden ulkopuolisten "viisaampien" älykkyyden omaavien tutkivien tarkkaavaisten huomiokykyisten tarkimmista tarkimpaan laboratorio-olosuhteisiin
luonnonlahjakkuuksien kuin kotonaan olemisen lahjakkaaseen olemiseen tottuneita kaikkeuden ja kosmoksessa tapahtuvien erinäisten tapahtumien syväluotaavien tapahtumien kaikkien maailman syvimmistä tuontemattomuuksista syntyneineiden tapahtumien täydelliseen selvänäköymmärryksellisyyteen, joka ei tunnu kuuluvan tunnetun maailman planeetalle laisinkaan, jonka olosuhteiden vankeina nyt satummekin olemaan, aivan päivittäin, jos siten ajattelee.
se on aika vähän tässä yli viisimiljoonaisessa kanssassa.
Kohta hihut kuolevat sukupuuttoon, vaikka pohjammaalla panevat vastaan viimeisen päälle.
Savonhomola se tyhjentelee keksejä selaimesta ja äänestää floodina ;)
onkonhan savis afrosavolainen kun se niin keulii?