Poliisi salaa nettiin..

Jos poliisi voisi peitetoiminnan
tapaisesti osallistua keskusteluihin
netissä, mahdollisuus selvittää asioita
paranisi huomattavasti, sanoo
poliisiylijohtaja Mikko Paatero.

KRP tarkkailee internetiä nyt
tehostetusti ainakin kuukauden,
todennäköisesti pidempäänkin.
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

yksittäisen hullun jatkomosta ja Boomerangista by Elia Kazan. Suomeksi Saarroksissa. Palmen murhaa ei koskaan tapahtunut. Kaikki lavastettiin tuon filmin käsikirjoituksen mukaan. PISTE

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kasb<ln kirjoitti:

Jos poliisi voisi peitetoiminnan
tapaisesti osallistua keskusteluihin
netissä, mahdollisuus selvittää asioita
paranisi huomattavasti, sanoo
poliisiylijohtaja Mikko Paatero.

KRP tarkkailee internetiä nyt
tehostetusti ainakin kuukauden,
todennäköisesti pidempäänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu