Hallituksella se savuava ase on!

Eikä vain tällä hallituksella, vaan myös edellisillä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/09/720973

"...virheet on tehty jo monta hallitusta sitten. Poliittista tahtoa virheiden korjaamiseen ei ole löytynyt myöhemminkään."

Noin juuri ja mm. Vanhasen ratkaisuehdotus ongelmaan on diktatoorinen ja typerä. Pahoinvoinnistako päästään asekiellolla? hehheh. Päinvastoin siinä hommassa käy, jos ratkaisut ovat jatkuvasti tuota luokkaa.

Mielenterveysongelmaisille ei tietenkään laillista asetta tule sallia, hommatkoon laittomia aseita ja mieluummin ei niitäkään, niin ei kunnolliset aseharrastajat joudu kärsimään heidän takiaan. Toivottavasti sillä laittomallakin aseella ammutaan sitten tappomielessä vain yksi laukaus, eikä ketään sivullista. Viesti menee perille silläkin, eri asia on ymmärretäänkö.

1

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väkivaltaviihdetta

      Itse en katso televisiota, aina kun vahingossa jossain näen niin siellä tapetaan ja räiskitään!!! ovatko ihmise JO niin turtuneita ettei HUOMAA!!!

      Jos joku psykologi sanoo ettei tämä vaikuta niin se on ei ole rohkea!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1305
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      609
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe