Suomalainen terrorismi ja neohumanistit

Tälläkin palstalla km-kouhottajat ovat puhuneet läpiä päähänsä mahdollisesta islam-terrorista Suomessa. Sitä ei ole tapahtunut.

Terrorismitekoja tapahtuu kylläkin, mutta juuri näiden nihilistien ym. seonneiden kantasuomalaisten toimesta.

Kyseessä on siis porukka joka on aatemaailmoiltaan lähellä kaikkia saatanan neohumanistiroistoja.
Sieltä löytyvät aseistautuneet raivohullut ym. "ajattelijat" ihmisvihoineen.
1145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onhan se epäilemättä tietyille tahoille kiusallista, että islamistit eivät lainkaan välitä terrorisoida suomalaisia.

Jos mietitään vaikka maahanmuuttajien rikollisuutta Suomessa, niin vaikka pari islamilaista maata onkin varsin "hyvin" edustettuna rikostilastoissa, niin minkäänlaisia uskonnollisia perusteita ei rikoksilleen tahdo löytyä. Pikemminkin kyseessä on ollut maallistuneita, länsimaistuneita tyyppejä, ei suinkaan ääri-islamisteja. Jos nämäkin ryöstäjät ja raiskaajat olisivat keskittyneet television katselun ja räp-musiikin kuuntelun sijaan vaikka lukemaan koraania, olisi rötöstely saattanut jäädä vähemmälle.

Silti sisulaisia ja halla-ahoisteja häiritsee nimenomaan islam. Omituista. Vai onko sittenkään...

Ja nämä kouluammuskelut sitten. Näissä tapauksissahan sekä murhaajat että uhrit ovat olleet suomalaisia. Motiivina vaikuttaa olleen juurikin neohumanistinen ihmisviha ja niinikään neohumanisteille tyypillinen, varsin perusteeton käsitys omasta erinomaisuudesta.

Eli suurimpia ongelmia eivät näyttäisikään olevan islam ja rasismi, vaan maahanmuuttajien länsimaistuminen ja neohumanismi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yliasiamies kirjoitti:

Tälläkin palstalla km-kouhottajat ovat puhuneet läpiä päähänsä mahdollisesta islam-terrorista Suomessa. Sitä ei ole tapahtunut.

Terrorismitekoja tapahtuu kylläkin, mutta juuri näiden nihilistien ym. seonneiden kantasuomalaisten toimesta.

Kyseessä on siis porukka joka on aatemaailmoiltaan lähellä kaikkia saatanan neohumanistiroistoja.
Sieltä löytyvät aseistautuneet raivohullut ym. "ajattelijat" ihmisvihoineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu