TUNNETKOlähipiiristrä

varmuuden vuoksi poliisille jotta voivat laittaa aseluvan uudelleen harkintan.
Mä yhden eskon, sillä oli jo kouluaikana paljon aseita. haulikko hirvikivääri tarkkuuspistooli.


peloittaisiko karhua ampua
199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Väkilukua kohden!!!!!!!!
Metässä ei enään ole metsäkanalintuja...
Ei paljoa hirviä...
Ei muutakaan amuttavaa. Jonnekin ne metsästyshullutkin energiansa ja turhautumisensa purkaavat.
Samoan paljon metsässä ja teen havaintoja. Ketut ja supikoirat ovat lisääntyneet.
Ylipäätänsäkin suomalaisilla on liikaa aseita. Oman ongelmansa tuottavat kuolinpesät.Sanon vaan sivusta seurajana.
Käsiaseilla ei metsästetä normalisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ASEHULLUJA. ilmoita kirjoitti:

varmuuden vuoksi poliisille jotta voivat laittaa aseluvan uudelleen harkintan.
Mä yhden eskon, sillä oli jo kouluaikana paljon aseita. haulikko hirvikivääri tarkkuuspistooli.


peloittaisiko karhua ampua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu