Hautakynttilät hämmentävät

"Seinäjoen ammattikorkeakoulun ympäristöön on tänään tuotu hautakynttilöitä, mikä on järkyttänyt ihmisiä".

http://www.iltalehti.fi/kauhajoentragedia/200809268332192_kj.shtml

Reilua viedä hautakyntilöitä koulujen lähelle ?
4166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ole ennen nähneet hautakynttilöitä? onhan se kauhujoki toki korvessa.

Äänestä

kuten tuossa jutussakin sanottiin niin kynttilöiden tuomisen motivaatio on epäselvä.
ei kuitenkaan pitäisi pelätä kaikkea ja ylireagoida kaikkeen.
varsinkaan rohkeiden etelä-pohjalaisten jotka ovat kovia uhoamaan.
todellisuudessa niillä ei taida olla muuta suurta kuin nenä ja puheet..

Äänestä

"Poliisi partioi nyt Seinäjoella koulujen läheisyydessä ja pyrkii rauhoittamaan levotonta tunnelmaa."

Eivät tohdi kaman myyjät lähteä tilauksia toimittamaan.

Äänestä

Kenelläkään ei ole mitään pakottavaa syytä ostaa hautakynttilää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seinäjoella.. kirjoitti:

"Seinäjoen ammattikorkeakoulun ympäristöön on tänään tuotu hautakynttilöitä, mikä on järkyttänyt ihmisiä".

http://www.iltalehti.fi/kauhajoentragedia/200809268332192_kj.shtml

Reilua viedä hautakyntilöitä koulujen lähelle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu