ylen lukihäiriö

Ois kiva tietää onko ylen tekstittäjillä jonkin asteen lukihäiriö,vai johtuuko säästöistä,että noin puolet teksteistä puuttuu.Onneks on senverran kielipäätä,että pysyy jotenkin kärryillä.Voipihan se syy olla dikiboksinkin,niinkuin yleensä.
2500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama vika aikasemminkin, eli tämä helvetin digi systeemi. Jos tekstit PUUTTUU -> Boottaa boxi ja taas toimii tai sitten boottaa uudelleen. PERSEESTÄ koko systeemin. Inssinörtitkin on VAIN ihmissii!

Äänestä
  • Vaan huonoissa laitteissa. Kaikissa omistamissani bokseissa (kaksi Humaxia ja Topfield) tekstitykset ovat toimineet ongelmitta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yxrutanen kirjoitti:

Ois kiva tietää onko ylen tekstittäjillä jonkin asteen lukihäiriö,vai johtuuko säästöistä,että noin puolet teksteistä puuttuu.Onneks on senverran kielipäätä,että pysyy jotenkin kärryillä.Voipihan se syy olla dikiboksinkin,niinkuin yleensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu