Sarja pilalla

aksukka

SArjassa mättää nykyään ihan kaikki! Pari vikaa vuotta ajattelin, että kyllä se tästä. Ei jaksa enää katsoa.

Mitä on tapahtunut? Oli huono kyllä jo hanneksen aikaankin. Olikohan hyvä koskaan?

6

1544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuinkasonkaan

      lopetin katsomisen jo viime syksynä- ei voi enää vähemmän kiinnostavaa ohjelmaa olla.

      • kyllä mutta

        toivoin että lähtisipä se eeva ja ismo ny menee koko sarjasta. no,toivottavasti edes siitä ismosta pääästiin!!!


      • seksikäs nainen..
        kyllä mutta kirjoitti:

        toivoin että lähtisipä se eeva ja ismo ny menee koko sarjasta. no,toivottavasti edes siitä ismosta pääästiin!!!

        ketä siel sitten kattelee jos se lähtee :)


    • auneonerva

      ennen kyseinen sarja oli todentuntuinen, nyt siinä on jotenkin niin tehty meininki. en tiedä mistä johtuu, jotkut näyttelijätkin epåaitoja. plussaa onnille ja maurille, he pysyneet hyvinä tyyppeinä.

      • tymppy

        Kyllä on huonontunut tämä sarja! Sisältää nyt väkisin tehdyn makuisia tapahtumia, kepoisen kesäteatterin juonenkäänteitä, ajan tappamista ja lapsellisia stereotypioita, mm. hävettävän kuuloista slangia suoltava linnakundi. Kehissä kuitenkin edellä mainittua henkilöä lukuunottamatta hyvät näyttelijät, jotka ansaitsisivat paljon, paljon paremman käsikirjoituksen! Eiköhän sitä venettä jo ole tarpeeksi ällistelty!


      • sarjaan eläytyjä

        Itse tallennan ohjelman ja katson sen aina seur. päivänä. Kelaan aina noi Maurit ja sen naisystävät ja Onni Partaset vaimoineen ja lapsineen ohi, en kertakaikkiaan jaksa niiden lässynlässynläätä.

        Mitä ihmeen pullamössöjä Pertti Mäkimaan lapset on, ties kuinka vanhoja jo, mutta vaan isän ja äidin avun varassa. Nytkin viimeisimmässä jaksossa tämä lääkäritytär viitsi kiukutella isälleen joka on varmastikin hakenut tyttärelleen jaksossa vaikka 4 kuuta taivaalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe