Karpela oli halannut HINDULAISTA pyhimystä! Voiko kunnon uskova enää äänestää Karpelaa? Voiko kunnon uskova enää äänestää edes Karpelan puoluetta?
Menettikö Karpela nyt hihhuleiden äänet?
Pakana(M)
16533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
painaa pääni tämän pyhimyksen syliin.
Kotoisesta kristillisyydestä kun ei enää puhdasta rakkautta löydy.
...halata Tanjaa, ja vaikka pusiakin. Mikähän taho julistaisi minut pyhimykseksi?
osoittihan Paavalikin suurta ihmisrakkautta olemalla pakanoiden apostoli? Vaikka oli sentään vieläpä juutalainen.
l a l l i k i n h y v ä n t y ö n, v a i k k a o l i s e n t ä ä n v i e l ä p ä s u o m a l a i n e n. Hi H huraa ja saman laista li sää !
tekivät natsitkin kun rankaisivat pohjoisen asuinsijoja asuttavia mongooleja, polttamalla lapin. SIEG HEIL! Suomi arjalaisille!
;P
Jos Lallin kaltaiset taantumukselliset olisivat voineet päättää asioista, pureskelisit sinäkin riistarievussa naurista metsän siimeksessä ja uhraisit kiville.
Pässi.
Vaan kun Äiti Amma nimenomaan on kristilliseltä näkökulmalta katsoen pakanoiden sanansaattaja, pakana-apostoli. Nythän näyttää siltä, että Äiti Amma kykenee käännyttämään suomalaisiakin hindulaisuuteen!
teikäläiset olisi saanneet päättää asioista olisitte edelleen "maailman napa litteällä maalla" ja noitaroviot palaisivat esimerkkinkä kristillisestä "humanismista" sinun logiikan mukaan.
Olihan Buddha, ja Zarahustrakin pakanoita, mutta heidän pakanallisuutensa todisti Jeesuksen olevan pakanoidenkin odottama kuningas.
Mistä tiedät että äiti Amma ei myöskin ole? Entä jos hän onkin vain harhaanjohdettu, joka tietoa saadessaan tunnustaa Kristuksen? (Jonka hän Kalki avataressa epäsuorasti tunnustanee jo nytkin.)
kunnioitettavan suurta!
vain pakana voisi kunnioittaa edes oletettua epärehellisyyttä.
Missä olet piileskellyt pakana (m) On ollut hiukka ikävä.
Palsta on ollut hiukka niukka mielestäni, kun ei ole ylivertaista käänteisevankelista Pakana(M) näkynyt. Kiva, että nyt näkyy.
Mitä Karpelaan tulee, ei kait tuo nyt pelkästään uskovien äänillä ole eduskuntaan mennyt?
Minkälainen usko pitäisi perustaa, että pääsisi halaamaan Tanjaa. Antakaa vihjeitä, pitää itsekin pohtia...
Häntä voisin halata aivan minkä jumalan nimeen tahansa!
on liian laiha jumalattareksi, ei painoarvoa tarpeeksi.
tunne, että Karpelan äänestäjät ovat tulleet muutenkin jo puolueen ulkopuolisilta äänestäjiltä.
Aivan samalla tavalla kuin yrittäjät yrittivät sosiaalidemokraatti Paavo Lipposta kerran vielä
pääministeriksi.
Ketkä Karpelaa äänestivät, emme voi tietää,
voimme vain esittää arvailuja. Mutta minne kaikki kokoomuksen äänet hupenivat viime vaaleissa ?