Jyrki Kataisen porukka lanseeri äärioikeistolaisen puolueensa toivoa tuovaksi puolueeksi. Millaista toivoa on tuotu. Ei yhden yhtäkään toivon kipinää. Tehdään välttämätön, jos sitäkään ja sekin tehdään vasta sitten kun ei enää ole mitään pelastettavissa.
Valetta alusta loppuun saakka.
Valetta alusta loppuun saakka.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sai aikaan kotitekoisen inflaation luvatessan suuret palkkojen korotukset päästäkseen sairaanhoitajien avulla valtaan.
Kuvaavaa on, että viime viikolla ostin makkarapaketin 0.99 eurolla. Eilen se jo maksoi 1,49 euroa paikallisessa halvantavaran kauppa K-supermarketissa. Korotus oli sii 50 prosenttia.
Kotitekoista inflaatiota tehostettiin sillä, että luvatiin ruokaveron alennus. Toivon puolue antaakin vasta noin kaksi vuotta lupausten antamisen jälkeen. Suomen Yrittäjien yhdistys, jossa on Toivon puolueen kansanedustaja johdossa korottikin sitten hintoja ennakoituaan.
Toivon puolue tuhoaa Suomen ulkopoliittisesti, sisäpoliittisesti ja taloudellisesti. Mutta äänestäjät saavan mitä tilasivat. Kiitos jumalaiselle Jyrkille.
Sitä saa mitä tilaa.
Toivo on lisääntynyt metsänomistajilla, suuria perintöjä odottaville, suurituloisille, osakkeenomistajille jotka hyötyvät yrityksille suunnatuista veronmaksajien rahoista. Nämä ovat niitä joista kokoomus ja Vanhasen keskusta kantaa huolta.
kaivata yhtään tämän enempää.