iltakoulun antia

luota hölmlundiin ja häkömieskin vaihdetaan.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on kuin Päätalon romaanin tuulellakäypä Tupala, ollut jo edellisien hallitusten aikana ja jatkuu jatkuu aina mainoskatkon (vaalit) jälkeen.

Äänestä

alkanut.Ei se omien sukulaisten ammuntaharrastus ole niin tärkeää, että koko suomen kansan täytyy olla varpaillaan.
Sinänsä outoa, että vanhasen toisen hallituksen ministereistä kukaan ei nauti kansan luottamusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katainen ei enää kirjoitti:

luota hölmlundiin ja häkömieskin vaihdetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu