oliks

pieneäinhoitolaa pitävä nainen? Aika kyseenalainen homma hällä kun kuitenkin metsästää siinä ohessa. Mikä se sellainen eläinystävä on?
2573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan kaikki tavan metsästäjät eläintenystäviä,kun kasvattavat ja hoitavat koiriaan. Olet kyllä vähän vieraantunut tosielämästä,jos pieneläintenhoito sulkee esim. hirvenmetsästyksen pois.

Äänestä
  • eläimiä jos tapat ne? Ei koiria nyt pelkästään siihen lasketa vaan pieneläimet yleensä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johanna tämä kirjoitti:

pieneäinhoitolaa pitävä nainen? Aika kyseenalainen homma hällä kun kuitenkin metsästää siinä ohessa. Mikä se sellainen eläinystävä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu