Tapaus Lapin Kansa

Oliko seksuaalinen suuntautuminen vai kumppanin vasemmistolaisuus syynä Johanna Korhosen potkuihin?

Alma Media(kok.)elää viellä pimeällä 30-luvulla.
7583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lappilaiset ja muutkin alma media boikottiin!!

Äänestä

Noin karkeasti sanottuna.
Eivät saisi ollakkaan tuommoisissa viroissa.
Pääsi lipsahtaan. Eivät tienneet että onkin sukupuolisesti sairas.

Lesbot on epäluotettavia. Muistetaan viimesinkin lesbon tapaus, kun piikitti viattomia ihmisiä.

Korhosen paikka olisi Halosen seurana lehmien lypsäjänä. Vaikka Venäjälle.

Äänestä
  • itteäs.Vaikka venäjällä.

    Äänestä

Alma-media epäonnistui pahoin rekrytoinnissa. Oliko niin, että Johanna oli ainoa pätevä, joka suostui pestin ottamaan.

Oikeus näyttää aikaanaan sen, annettiinko potkut väärin perustein ja paljon Johanna saa korvauksia. En kuitenkaan usko, että kaikki syyt on hänen suuntautumisessa tai puolison ehdokkuudessa. Taitaa Johannan persoonalisuus herättää ristiriitaisuuksia, muuten kaikki olisivat yhteenääneen tuominneet hänen erottamisen. Mm. presidentin, aamutv:ssä vierailleen parin toimittajan, joista toinen nainen, kommentit olivat lopunperin hyvin varovaisia. Lähinnä työnantajalta odotettiin näyttöä erottamisen syistä.

Kaiken kaikkiaan hyvää mainosta Vasemmitoliitolle. Nyt todella kilpaillaan entistä enemmmän samoista äänistä Vihreiden kanssa. Ensi vaaleissa kaikilla puolueilla pitää olla kiintiöhomo listoilla, vai joko näin on?

Lopuksi olen sitä mieltä, päätomittajaksi, päävalmentajaksi, pääjohtajaksi tms. joilla on kova palkka ja 1 min irtisanomisaika, saadaan valita sopiva henkilö. Alma munas homman pahasti ja veti käsijarrun päälle. Menköön munaus sitten sukupuolisyrjinnän piikkiin ja Johanna saanee kultaisen kädenpuristuksen oikeusteitse.

Äänestä

Kommunisteilla on tapana ottaa työhön vain omia vaselin valkoisia työntekijöitä.

He ovat ihmiskunnan pahimpia sortajia, DDR:ssä oppinsa saaneita (DDR oli Euroopan pahin rasistivaltio, jossa ei ollut yhtää afrikkalaista eikä päästetty: jonkin verran vietnamilaista orjatyövoimaa käytettiin eristettynä muusta kansasta).

Nykyisinkin mm. vaselin kansanedustajien avustajat ovat kaikki vaselin jäseniä, ei yhtään porvaria ole mukana,
eli poliittista syrjintää

eikä siellä ole afrikkalaisia tai monikulttuurisia romaneja,

eli totaalisyrjintää:

rahat ja virat halutaan pitää omilla valkoisilla kommunisteilla.

Samoin Ylen toimittajat ovat valkoisen joukon käsissä ja poliittisia nuolijoita:

1930-luvulla ne nuolivat virkavalinnoissa natsismia ja 1940-luvulla stalinismia
ja sitten vaihdellen kommuninismia ja marksismi-taistoismia milloin mitäkin lespoismia.

Äänestä

Femakot käyttävät 2/3 terveyskeskuspalveluista.

Femakot pääsevät (suhteellisesti) selvästi nuorempina eläkkeelle kuin miehet, koska on sama eläkeikä (ja eläkemaksut) muitta miehillä on 7 vuotta lyhyempi elinikä eli eivät saa eläkettä kun kuolevat

Femakot käyttävät väärin virka-aikaa monissa paikoissa jopa eduskunnassa naisverkostohöpötyksissään.

Sukupuolten välinen sota on nyt selviä myös Suomessa eikä ole väärin vastustaa feminismiä ja femakkolaisuutta

Femakot väärinkäyttävät virka-aikaa eduskunnassa


http://www.hs.fi/juttusarja/kulmapoyta/artikkeli/Naisverkosto sai terveisiä kokousajoistaan/1135234013666

Äänestä

Pekka Haavisto, koulutukseltaan lukio ja maailmanmatkaaja,

erotutti Harakan aikanaan.

Onko Haavisto vihreä taisto, koska otteet ovat kuin komujen sisäisissä kärhämissä?


http://www.hs.fi/keskustelu/Vihreiden Haavisto ennakoi Korhosen potkuista tasa-arvosotaa/thread.jspa?threadID=142943&messageID=2457785


Muistelen, että vuosia vuosia sitten Vihreän langan päätoimittajan paikalta erotettiin muuan Timo Harakka. Ja sen takia, että hän kysyi julkisesti Pekka Haavistolta, että onko hän homo?

Näin se tapahtui. Itse asiassa Haavisto kanteli asiasta "perheelle" (vihreiden Helsingin sisäpiiri) ja erottaminen tapahtui.
Mielestäni Haavisto on jäävi kommentoimaan tätä aihetta millään tavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvo Länsimainen kirjoitti:

Oliko seksuaalinen suuntautuminen vai kumppanin vasemmistolaisuus syynä Johanna Korhosen potkuihin?

Alma Media(kok.)elää viellä pimeällä 30-luvulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu