onko kellään käyny niin et seksi muuttuu rutiiniks pitkän seurustelun jälkeen...? meillä meinaan on käyny näin joten kaipailisin mielellään piristystä tylsään seksielämään.. Ei sillä seksi kyllä luistaa mut aina sama asento, aika ja paikka... ois välillä kiva saada vähän erilaista kyytiä.. :)
kaipaillen neuvoja, kiitos..
kaipaillen neuvoja, kiitos..
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei se oo kun vaihtaa asentoa, vaihtaa paikkaa, vaihtaa aikaa.. Sillähän niistä rutiineista pääsee, kun tekee asiat eri tavoin. Miten siihen voi ulkopuolinen auttaa, se on ihan teistä itsestä kiinni.
Vaikeaa se on antaa vinkkejä kun ei tiedä mitä teillä tarkoittaa se sama asento,paikka ja aika :) Ei kai vain lähetyssaarnaaja pimeässä peiton alla perjantaisin klo.21? ;)
ei mee ihan noinkaan hyvin, vaan kerran kuussa ja lusikka-asennossa sitten ku poika on saatu unille.. mies ei koskaan kuulemma jaksa ja itelläni haluja vaikka muille jakaa.. :)rupee tuntumaan aika ankeelta tää elämä vaik mies hokee et ei se oo siitä kiinni ettet ois hyvännäkönen.. eli mistä tää johtuu et mies on haluton...??? oon aika epätoivonen..
Eli teillä on siellä lapsi kotona ja pieni vielä? Ehkäpä miehesi näkee sinut nyt "vain" äitinä eikä enää samanlailla sinä hehkeänä naisena kuin ennen? Oletko kokeillut herätellä miehesi haluja erilaisilla kiihottavilla alusasuilla? Onko hänellä jotain fetissiä,jota voisit hyödyntää? Tai onko jotain mistä hän on vähän kaipaillen puhunut ja sinä et ole asialle lämmennyt? Nyt olisi ehkä hyvä hetki koittaa jotain sellaista.
Jos miehesi ei noista lämpene ja teillä ainoana käytössä on lusikka, niin mielestäni parempi asento olisi ratsastus. Siinä ei miehen tarvitse tehdä mitään ja sinä saat olla se, joka päättää tahdin. Tässä asennossa pääset myös säätelemään miehesi orgasmia. Todennäköisesti itse kerkeät saamaan useammankin ennen kuin miehesi saa omansa.
Mikäli miehesi ei pysty sinua tyydyttämään siinä määrin mitä sinulla olisi haluja, sitten vaan pikapikaa seksikauppaan ostamaan sauva. Se ei koskaan valita väsymystään ja antaa sinulle aina orgasmin. Ja usein vielä paremman kuin sen mitä mieheltä saa :)