on olla polttolaitoksen puolesta!
Lammas on ken, joka ei tätä ymmärrä. Ja petturi-luopio kans!
-Kulttuurikuntalainen-
Lammas on ken, joka ei tätä ymmärrä. Ja petturi-luopio kans!
-Kulttuurikuntalainen-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sairasta porukkaa, teidän päähänne ei mahdu kuin tuosta polttolaitosesta pölinä. Ja monesko kerta tämäkin jo oli kun se otettiin esille. Olen aina sanonut että ei siellä Hämeenkyrössä ole asiat eikä ihmiset oikein terveitä. Sinne en ainakaan tule edes käymään, sillä tuollainen vainoharhaisuus voi tarttua. Ottakaa järki käteen ja katsokaa mitä tuleman pitää, ja poratkaa vasta sitten jos on asiaa.
yrittää vitsikäs olla kait. Kanssaihmisten
hyväksyntää kaipaava ihmispoloinen.
Itse olen lähes varma että monessakin "laitos"
kirjoituksessa, kirjoittaja on sama ja olisikin
hauska toisaalta tietää mikä hänen päänsä niin
sekaisin on saanut.
..sillä minä olen ainakin niin kyllästynyt tähän
ko.laitoksesta jauhamiseen!!
Se liitetään jo lähes joka aiheeseen täällä....jopa äänestykseen :-0
Kyllä siitä varmasti aikanaan tullaan kuulemaan ja jopa näkemään jos se tänne tulee!!
On täällä varmaan muitakin asioita joiden luulisi kiinnostavan...
Joten, minä en ainakaan kuulu tähän porukkaan...päähäni
mahtuu paljon muitakin asioita!
Hyvää syssyn jatkoa sinulle!
... ei ole profeetta omalla maallaan.
Sinä sanot: "TE HÄMEENKYRÖLÄISET"
Minä sanon: " ME HÄMEENKYRÖLÄISET"
Mikä sinä olet meitä neuvomaan siinä, miten meidän tulee olla ja elää ?
Taidat olla sairaalloisen kiinnostunut muiden asioista, kun kirjoitat tänne. Onko oman paikkakuntasi asiat niin kunnossa, että on varaa huudella muille ?
oikein aiempia kirjoituksia niin tämä, niin sanottu Kyrön-Pärskijähän on kovasti vastustanut tätä polttolaitosta. Mikä nyt sitten on kun ei saa edes saa mainita sitä mikä teillä on kuulemma hyvää?????
Sillanpään porukka on sitä päästä pideltävää sakkia. Niillä on karvat pystyssä heti, ei meitä saa ja meille tulla sillä me halutaan olla rauhasa. Meillä taas on asiat kunnossa missä asumme, siivoamme kaikki paikat kuntoon ja tuomme kaikki romumme ja paskamme teille mielihyvin. Ja sitä saattekin suurelta alalta sillä sitähän te Hämeenkyröläist olette halunneetkin. Joten ei kun porukalla sitten penkomaan kun ensimmäiset paskakuormat saapuvat. Voi löytyä vielä jotain kotiinkin vietävää teillä kun oikein paskakasoja pengotte. Joten Pärsikijäkin ota kuokka ja lapio handuun ja ole ensimmäisten joukossa penkomassa, sillä parhaat menevät ensin. Mutta ilman tilaustakin saatte sitä ihteänsä kyllä lisää vaikka millä mitalla. Oikein kateeksi käy teitä onnellisia kun saatte ilmaista lannotetta, joten älkää marisko aina joka asiasta sillä hyvinhän teillä alkaa pyyhkimään.
Me Hämeenkyröläiset mietimme usein ensin ja sitten kun löysät on jo housussa , turhaa porata saati pölistä joten asioiden kaikinpuolinen vatvominen voi olla hyväkin.
Eli järki ei tule käteen jos ei näe kaikkea mitä on kaiken takana tai sitten edessä, tulevaisuudessa.
... tuossa viestissä, jota kommentoin, oli sitä "hyvää".
Kerro nyt meille kaikille?
Ja näistä "paskankaivuuhommista", niin ehkä pitäisi jo ryhtyä myymään kaivuuhommiin jonotuslippuja kateellisille, vai kuinka ?
Tosiaan sitä laitosta ei tänne kaivata, joten HOPI HOPI siellä kaikki puuhanmiehet Tampereella yms. suurilla paikkakunnilla ajamaan laitosta sinne omalle tontillenne. Siellä sitä jätettä suurin määrin syntyy, eikä täällä.
mutta te poltatte meidän paskamme, ja se on teidän HYVÄÄNNE koska pidättä siitä niin paljon että oikein kansanäänestys tartti pitää siitä asiasta. Onneksi meidän vieressä on sellainen pienen pieni kunta kuin Hämeenkyrö joka oikein vaatimalla vaatii meidän paskojamme, niin kyllähän me toveri hendessä autamme teitä siinä asiassa. Tuomme sitä niin paljon ettei vaan pääse loppumaan kesken. Tarttee sanoa kuin Hietanen Tuntemattomassa sotilaassa että ihmettelen kauhias ihmisiä jotka rakastaa lumppuja, saatikka sitten toisten paskoja. Se menee jo yli kaiken ymmärryksen muttei sille voi mitään, mutta älkää vaan hukkuko siihen se olisi surkea kuolema kelle vaan.
´´´´´´´´
hei paappa, nyt ei olla venäjällä.
Saa tulla Hämeenkyröön mutta ei sinne minne sitä on suunniteltu. Pohjavesi aluetta ja enonlähde liian lähellä. Ei viitsisi riskeerata puhdasta juomavettä