Paijatkaa toisianne

Krisselien rakkauden kaksoiskäsky, näyttää olevan mahdoton hihun toteuttaa muussa kuin mielikuvituksessa. Siispä neuvon heitä opettelemaan paijauksen jalon taidon.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Paijaaminen
4210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taisit osua asian ytimeen:)

Erikoisesti alle kouluikäisiä lapsia täytyy paijata useita kertoja päivässä - mielummin vähän vanhempiakin. Tästä se nuorten empatiakyky on syntynyt tai jäänyt syntymättä.

Myös muitakin kannattaisia paijata. Rähjäävää pomoa tai vittumaista asiakasta ei todennäköisesti ole paijattu tarpeeksi. Joten silitä sitä, niin se rauhottuu:)

Äänestä

Mä olen muuten paijannut järvessä vieressäni ollutta ahventa. Ei se ainakaan huonoa tykännyt. Paijasin siilinpoikasta kuonosta, kun yritin saada sitä syömään. Tehosihan se. Siilin paino nousi kolmessa viikossa 100 grammasta 475 grammaan.

Mä olin vauvaiässä huono nukkumaan, ja mun naamaa ja selkää paijattiin kevyesti, että minut saataisiin nukahtamaan. Kerjäsin iltapaijuuta vielä kouluikäisenäkin. Päälaen lääppimisestä en kyllä pitänyt.

Aikuisten harteita kyllä hierotaan, mutta harvemmin uskaltaudutaan keveämpään kosketukseen.
Saiskohan syytteen seksuaalisesta ahdistelusta, jos menisin kahvitauolla hivelemään jonkun työkaverin kasvoja.

Eräällä työpaikallani oli tapana halata syntymäpäiväsankareita, eritoten viidenkymmenen ja kuudenkymmenen ikäisiä ja eläkkeellesiirtyviä. Eräs nuori nainspuolinen työntekijä meni aina vessaan kukkienanto- ja halausrituaalin ajaksi. Hän oli lestadiolaisperheestä, eikä ollut tottunut sen kaltaisiin tuttavallisuuksiin.

Äänestä
  • hän tuli oikein syliin paijattavaksi kuin pikkutyttö. Minuakin pitää paijata aina selästä, se saa minut hyrisemään. En tykkää kans jos päälaelle taputetaan tai nenään kosketaan. Kaikki muu hipsuttelu on ihanaa :D

    Kisulini ovat kovia tyttöjä paijaamaan, mua on paijattu niin paljon että paino on noussut 2kg :D

    Äänestä

kurkunpäätä paijaa ohramallas, mutta kyllä minulle muukin paijaus kelpaa:)

Joskus sitä inhoaa tätä kilpparielämää, kun aataminomena ja räpylät ovat ainoita paijattavia alueita. Ja varovasti niistäkin, koska menen kuoreeni niin helposti:

http://www.youtube.com/watch?v=j1KSaUEu_T4

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bubastis.tm kirjoitti:

Krisselien rakkauden kaksoiskäsky, näyttää olevan mahdoton hihun toteuttaa muussa kuin mielikuvituksessa. Siispä neuvon heitä opettelemaan paijauksen jalon taidon.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Paijaaminen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu