Paljon luetun blogin

sillä kertaa ps-haastatellusta oli murskaava; vähän pohjaa, paljon porinaa. Samalla vedettiin kevyellä kädellä pirun kuvaa seinälle, puheenjohtajan takaa pilkistelee jotakin paljon kamalampaa. JOS tai KUN puolueessa tehdään oikeistovoimille luonteenomainen vallankaappaus, niin voihan voihan viattomia!
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vallankaappaus olisi ehdottomasti suomen etu.
Nämä vasemmisto-vihreät pakolaishyysärit on niitä todellisia pahantekijöitä, vaikka ne ei itse sitä ymmärräkään.

Äänestä
  • vallankaappausta. Itävallassakin johtaja sai mennä. Suomessa suvaitsemattomuus voimistuisi samassa tilanteessa peräti patologiseksi.

    Äänestä

olkapään yli. Naamataulun suojissa se pääsee valtaan. Natsipirun hekotus kuuluu jo kautta maan.

Äänestä
  • olisi enkeli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvio tv:n kirjoitti:

sillä kertaa ps-haastatellusta oli murskaava; vähän pohjaa, paljon porinaa. Samalla vedettiin kevyellä kädellä pirun kuvaa seinälle, puheenjohtajan takaa pilkistelee jotakin paljon kamalampaa. JOS tai KUN puolueessa tehdään oikeistovoimille luonteenomainen vallankaappaus, niin voihan voihan viattomia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu