Sen lisäksi, että pääset monopolin turvin tahkoamaan MILJOONIA vain istuksimalla tolpalla, asiakaskunta on mitä miellyttävintä, tässä mainio esimerkki: http://www.youtube.com/watch?v=r3z91YO3Jdw&feature=related
Tervetuloa pk-seudulle ajamaan taksia! Työviikko 40-50h, palkka likemmäs 2 tonnia, siis kuukaudessa.
Tervetuloa pk-seudulle ajamaan taksia! Työviikko 40-50h, palkka likemmäs 2 tonnia, siis kuukaudessa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Asiakaskuntahan on esim. stadissa aika pimeätä. Taksihan ei ole ravintola, joten kyllähän sitä tuollaisen pöllön ruokailevan asiakkaan vuoksi päreet palaakin.
Tuollaisten hullujen asiakkaiden vuoksi alalle tulo jää useimmilta haaveeksi. Ja jos joku joskus taksikuskiksi alkaakin, ei juuri kukaan sitä paria kuukautta kauemmin jaksa.
Ja jonot taksiasemilla viikonloppuisin kasvaa ja kasvaa kuskipulan vuoksi....
Kiitos siitä mukaville asiakkaille, vaan itsellenne kiusan teette.
Tänään on perjantai ja tiliviikonloppu. Pukeutukaa lämpimästi joten jaksatte jonotella...
http://www.youtube.com/watch?v=A2xNAnv88i0 Yks niistä parhaista, opettaja helsingistä :) aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
IIIIIIIAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
palkkahan on lähemmäs 2 tonnia pelkästään viikonloppuja ajamalla kuten täällä on neuvottu :D
Täytyisi saada 5 tonnia kuussa. Paljon halvemmalla en heitä kuskaisi.
Siksi en muuten olekkaan taksikuski;)
Olen ajanut taksia 10 vuotta ja vaihdoin kuorma-autopuolelle. Taksihommat ovat niin perseestä että täytyy olla paljon kusta päässä jos jaksaa kuunnella kaikkia kusipäitä ja saada suht huonoa liksaa työtunteihin nähden.
Itse ajelin taksia renkinä 4-vuotta ja täytyy sanoa että ei kiitos enää! Just tuollaisten idioottien yms.. vittuilijoiden vuoksi mulla täyttyi lasi.
Nyt kun miettii kaikkea koettua niin vituttaa niin ettei veri kierrä! :D
Noh homma oli hauskaa aikansa mutta kummasti oli kiva lähteä koulunpenkille takas. Terveisiä isännälle ja ex-työkavereille!