kuitenkin Turun keskusvaalilautakunta jälleen hyväksyi yksityisetsivän? Taisitte epäilijät kirjoittaa aiemmin täyttä paskaa. Uskoin teitä, mutta nyt on usko mennyt. Soitin oikeusministeriöön ja sieltä ilmoitettiin ettei lautakunnat hyväksy ehdokkaan ammattia tuulesta tempaamalla. Varsinkin luvan tarvitsevien nimikkeiden kohdalla ollaan ehdottoman tarkkoja.
Tosiaan vaadin selitystä niiltä, jotka viikko sitten täällä riekkuivat. Taidatte olla Mäenpäälle vain kateellisia?
Tosiaan vaadin selitystä niiltä, jotka viikko sitten täällä riekkuivat. Taidatte olla Mäenpäälle vain kateellisia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ilman muuta Olli voi käyttää ammattinaan yksityisetsivä ja varapuheenjohtaja Antti Salminen käyttää ammattinimikettä ammattinyrkkeilijä.
Mitenkähän paljon ansiotuloja on tullut edellisenä vuonna näille kahdelle luikurille kyseisistä ammateista.
Eiköhän se pääasiallisin tulonlähde on ollut Turun sosiaalitoimisto kummallakin.
varo ettei petä altasi.
ammatikseen lääkäri. Puhdasta huuhaata sekin titteli.
ja tyytyväinen. Hesan toimpiste on Runeberginkadulla ja isot valomainokset on kadulle päin. On muutoin kirjoittanut vitamiineistä ymä terveysalan oppikirjankin.
Ukko on fiksu ja asiallinen ja osaa olla hauskakin. Ihan oikea erikoislääkäri. Gynekologi ym.
ja hyvä sellainen olikin. Mukava, eikä tärkeä. Sain avun ja kiitäs nyt tässä. Taisi aikanaan jäädä kiittämättä.
Vastaanottonsa oli Helsingin Töölössä, katua en muista. Apulaisiakin oli.
Sukulaiseni kertoi, että Lahdessa olisi toinen vastanottopiste. Siis totta koko mies ja titteli.
Olen lakiasioissa ja oikeusasioissa tarvinnut hänen apuaan ja hyvin on mennyt. Itsekin tarkistin aikanaan Lääninhallitukselta, onko elinkeinolupa ja hyväksynnät, että koulutus ok. Kyllä olivat.
Kertoi ihailevansa Marita Jurvaa, maamme ehkä tunnetuinta yksityisetsivää, joskus kansanedustajana ja Espoon kaupunginvaltuutettunakin ollut.
Hänen toimistossaan oli kymmeniä asiantuntijoita tutkijoina. Lakimiehiä, poliiseita, inssejä yms. Teki kuulemma huimat ansiot itselleen ja avustajilleen. Toimintaa oli 25-30 v.
Lama se taisi panna pelit ja voimat puhki. Toinen tieto on, että otti eron miehestään (ex. huume-etsivä) joka toimi samassa yhtiössä ja tässä yhteydessä lopetti liikkeensä.
Ei se ainakaan konkurssiin mennyt, sen tiedän.