Kohdataanko me ampuja, kun me joskus kuollaan?
Onko se sama paratiisi, johon 9.11. tekijät pääsitvät numfien seuraan, erikoisluvalla tietenkin?
Onko se sama paratiisi, johon 9.11. tekijät pääsitvät numfien seuraan, erikoisluvalla tietenkin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
ei odota .
ei ole mitään taivaan porttia eikä paratiisia .
tämä elämä on vaan suurta sattumaa että on
syntynyt elolliseksi olioksi.
Taivas ja helvetti on varmasti olemassa ja Kauhajoella murhia tehnyt ei varmasri ole taivaassa.Jos näin olisi ,niin silloin siellä Olisi Hitreli ym.sotarikolliset ja murhaajat.Kauhajoen huullumurhaaja miettii helvetissään tekosiaan ja eikä pääse sieltä koskaan pois.
Et sinä sitä voi varmuudella tietää. Jos väität muuta, väität että olet yhtä viisas kuin Jumala - ja sitä minä en usko.
ei voi tietää eikä päättää jonkun taivaaseen menosta. Jos se olisi ihmisen päätettävissä, ei sinne menisi kukaan, jokaiselle löytyisi varmasti joku, joka sen estäisi.
raamatussa sanota että synnit saa anteeksi. vai
oliko se katekismuksessa.
jos jumala ja taivas on olemassa niin kuinka hän
antaa tälläisen joukko murhan jälleen tapahtua .
minäkin uskoin lapsena näihin aikuisten satuihin
mutta en usko enää .
yksin Jumalan kädessä on ihmisen elämä. Jeesus rakastaa teitä myös, rakkaat kauhajokelaiset. Jätetään pois nukkuneet rakkaamme Hänen käteensä, samoin kuin itsemme.
Jos se ois ihmisten päätettävissä siellä könnäisivät herrat ja rikkaat ja köyhät lämmittäis helevetis niiren perseenalusia,aivan kuten täällä maan päälläkin..
Voisiko kukaan sitä järkevämmin sanoa.
Jotain neutraalimpia lohduksen sanoja pitäisi saada, kun ihmisiä kuolee aivan liian aikaisin.
Ampujankaan aika ei olisi ollut kuolla; hän oli viisas ihminen ja hyvännäköinen ja ilmeisesti ihan mukavakin.
mieti sitä hetki.
Tilanne on aika nurinkurinen: ne jotka tienaa enemmän, äänestää työväenpuoluetta, jotta ns. enemmän lukeneilta vietäisiin kaikki se loppukin. Sitä on sos.dem.: viedään kaikki, mikä on vietävissä omaksi eduksi.
Pitääkö antaa anteeksi, vain jos toinen katuu.
Saako antaa anteeksi, vaikka toinen ei kadu.
Miksi muslimitappajat pääsee omaan taivaaseensa, jos se tappaa vääräuskosia?
rikas kuluttaa enemmän kun köyhä lähde:tilastokeskus
"herrat" ottavat palkan osinkona ja optiona.
maanviljelijät kuolee nälkään kun maito on vain eron litra
köyhä kun kuluttaa kaiken, sossun tädit on tyytyväisiä ja saa jakaa niille kaiken sitä, mitä ne ei jaa niille, joilla on pienet tulot, mutta säästöjä ja oma asunto - ainoa lohtu, että
nykyään aina ei välttämättä tarvitse myydä omaa asuntoa saadakseen tukea, koska tuleehan vuokralla asuminen kalliimmaksi kuin omassa asunnossa asuminen. Tietysti, jos yhteiskunta haluaa tehdä tulonsiirtoja vuokranantajille, kunnallisille, yksityisille tai yrityksille, niin siitä vaan.
Muttei se varmaan ollut ampumisten syy.
muutama traktori, yks kolomesta autosta ja kersoolta toinen mopoauto niin päriää taas hetken
aikaa
Kummaan sinä perustat väitteen että on olemassa
taivas ja helvetti
Helvetti voi olla ainoastaan maanpäällä ja se
on täällä aina olemassa.
Kun pikavippikin sossus puhdasta tuloa
Koko elämänsä onko lukeneilla joiden vanhemmat työntää perseestä arkkuun asti
...kaveri ei koskaan tuu näkeen mitään "autuaan"kaunist, ainoastaan kipua, ahdistusta ja kärsimystä pahimmillaan jos näin voisi sanoa. Ei koskaan tuu saamaan anteeksi, että surmasi julmalla tavalla syyttömiä ihmisiä. Saakoon kunnon tuomionsa viimeisenä päivänä!
kyseinen henkilö odottaa sinua portilla vain siinä tapauksessa että olet itsekin matkalla helvettiin jos tapaat hänet älä sano terveisiä
Lensikös se ensimmäinen kivi edellisessä viestissä ?
USAssa kyseinen murhaaja olisi tapettu myrkkyruiskulla.
Miten Suomessa. Jos olisi jäänyt henkiin ja saanut elinkautisen, presidentti olisi varmaan armahtanut?
on ystävät hyvät täällä maan päällä----hömpänpömppää tollaset paratiisit ja helvetit----tänne on toisille suotu hyvää ja toisille pahaa---siis koko maapallolle----toisaalla soditaan,toisaalla nähdään nälkää,toisaalla käytetään lapsia hyväksi ja joittenkin sisällä asuu piru joka käskee tappamaan jopa läheiset koulukaverit----hulluutta on maailmassa ihan liikaa
Kun kuolet, niin kuolet.Onko joku kuollut tullut kertomaan taivaasta, jossa ikuinen elämä?EI.
Mitäpä sitten vaikka kuoltuasi kohtaisitkin jonkun murhaajan?Olisiko se niin kamalaa?
Jokainen kuolee, aivan sama mitä loppubailuissa säätää..
Jo.
Ei odota ei ole mitään taivaan porttia .
Ei ole mitään helvettiä eikä taivasta.
meidät kaikki ammutaan seulaksi yhä uudelleen ja uudelleen
Väittävät että on olemassa taivas ja helvetti.
Pahat joutuvat helvettiin, hyvät taivaaseen.
Mutta kun Jumala/Jeesus antaa kaikille synnit anteeksi.
Vai mites se nyt meni.