Vihreät ja muut ihmis-

ovat poliisin erityistarkkailussa
1111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kaltaisiasi nettipalsta huutelijoita on helppo vihata, kun omat ajatukset ovat lähinnä: ehkä voisin saada ystäviä, ehkä voisin jutella ja viettää aikaa uusien ihmisen parissa. Ja palstahuutelijoiden tarkoitus on vaan syytää omaa pahaa oloaan toisten niskaan. Kyllä vihan vastaanottaja voi jossain vaiheessa alkaa itse tuntea vihaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihaajaryhmittymät kirjoitti:

ovat poliisin erityistarkkailussa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu