ja ihmiset elivät dinosaurusten kanssa meinaa Palin. Eläköön Usa:n koululaitos ja onnea tavoitteeseen, jos sellainen on, kohentaa lasten surkeaa lukutaitoa siinä maassa :)))
Sarah Palin: Maa luotiin 6000 vuotta sitten.
hekottelija.
231146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
http://nakokulma.net/arkisto/index.php?topic=13377.0
asialliseen avaukseen.
Homo sapiens on 1,5–2,5 miljoonaa vuotta vanha.
Dinosaurukset kuolivat sukupuuttoon 69 milj. vuotta sitten.
Aloitus oli mitä asiattomin. Miten selität sen, että muinaiskansat kuvasivat esim. dinosauriin metsästämistä? Ihan vain huijatakseen tulevia arkeologeja ym. tutkijoita? Etkö katsonut jutun linkittämiä kuvia?
ne kuvat... lol :D
Darwinin Lajien synty on antoisaa luettavaa.
Ajatus dinojen ja ihmisten rinnakkainelosta on mielestäsi mahdoton, koska olet kyseenalaistamatta hyväksynyt kaikki sinuun aivopestyt jutut vuosimiljoonista. Et vain PYSTY ajattelemaan toisin, koska se tekisi Jumalasta todellisuutta, etkä HALUA sitä. Miten selität kuvat?
Gott ist tot, Gott ist tot, Gott ist tooooot
Er lebt!
Joillakin menevät nuo tuhannet ja miljoonat iloisesti sekaisin.
Jumala kuoli heti ku oli pulpahtanu maailmaan. There is no God.
Ihmist luotiin 5380 vuotta sitten.
jos McCain tulee valituks, sillä varapresidentti on todella lähellä pressaa. Taitaa tulla kusinen tilanne niille siellä :D
kommareita vituttaa vaikea lapsuus kun jaksatte itkeskellä Ameriikan vaaleista
Ehei, todellakin porvari. Kysyppä listaa vihatuista aatteista/ihmisistä, ni tuut huomaamaan.
noinkin suuren maan johdossa ehkä kohta. Koulutus on todella kehitysmaa-asteella siellä.
Meitä on Suomessakin yliopiston käyneitä ihmisiä, jopa tohtoritasoisia, jotka emme usko evoluutioon.
hehehehe. Nolot... Heheheheh
Kreationismi.
Raamattua voi ja kannattakin lukea, mutta sen "totuuksia" voi myös kyseenalaistaa.
Uskot evoluutiosatuun (tee-hee-hee !) ja pidät sitä totena (tyrsk! pyrsk!)... Ah ah ah!
että Gott ist tot
Usassa kirkot vetävät enemmän väkeä kuin urheilu.
Tuskin Bushikaan olisi päässyt presidentiksi ellei olisi kuvernöörinä toimiessaan telotuttanut yli 150 vankia tai perustanut Jeesus-juhlapäivää ?
Ne tulevat ihan Palinin puolueesta ja yksi omituisten otusten mafia on USA:ssa vallassa tälläkin hetkellä :)
Onko tuttuja 6000 vuoden takaa todistamassa sikäläisiä oloja? Elämä 6000 vuoden takaa on pelkkää spekulaatiota...