Pienen lapsen äitinä kauhistuin nähdessäni Vaahteramäen Eemelin. Olen sitä mieltä, että tuollaisten lapsen tukistamisien ja eristämisien näyttäminen televisiossa ja vielä lasten katseluaikaan on erittäin vastuutunta!
Ohjelma ei sovi kenellekkään kasvattajalle esimerkiksi.
HYI YLE!
VAAHTERAMÄEN EEMELI KIELLETTÄVÄ!
11
1151
Vastaukset 11
- Nimetön
Pitkätossu on yliaktiivinen, isänsä hylkäämä ADHD-lapsi, ilman yhteiskunnan tukitoimenpiteitä!!
HYI Astrid Lindgren!- kaikki on
kiellettävä. Sitten voimme elää vapaina ja rauhassa.
- ja pisteiden keräämisellä
Miehenä on ikävä todeta kuinka hysteeriset naiset pisteiden keruu vimmassa pilaavat yhteiskunnan järjestystä järjettömillä vaatimuksilla,ja intoilevat kaiken sairaan perään.On ikävä todeta että suomalainen yhteiskunta on menossa sairaaseen suuntaan naisten sairaan näkemyksen johdosta.Ylin johtokin höyryy seksuaalivähemmistöjen puolesta,vaikka pitäisi olla suomen selkäranka ja anta tukea suomen kansan terveelle kehittymiselle kansakuntana.
- samallainen kimittäjä
kuin muutkin feministi pissaliisat.
- kellään lapsella
ei ole isää,eikä äitiä.
Setiä, tätejä ja serkkuja vain.- vielä..
juoksentelee ympäriinsä ilman housuja.
- Eemeliin ei kosketa!
Taidat olla se sama tyyppi joka taannoin vaati poliisit paikalle, kun lasten koulumatkalla tien viereisessä hevoshaassa pollella siitin törrötti näkyvästi pystyssä. Lasten kysymykseen vastasit että taitaa olla vatsalaukun pullistuma (tai jotain muuta yhtä älytöntä), kun et kehdannut lapsille totuutta kertoa.
Voi itku että ihmiset osaa olla nykyään älyttömiä. Missä sutkin on kasvatettu? Tiedätkös mitä tapahtuu pumpulitynnyrissä kasvatetuille pehmoprinsessoille, joilta kaikki elämän realiteetit on jo pienestä pitäen evätty. Nämä pikkuprinsessat eivät tule selviämään elämästä terveenä, sillä kerran tulee päivä, jolloin normaali maailma on kuitenkin kohdattava. Ja voi onneton, jos lapsuudessa ei ole jo saanut riittävästi eväitä ymmärtämään, mikä on tarinaa ja mikä on totta tai että mitä maailmassa ylipäänsä tapahtuu.
Sun tehtäväsi olis selittää lapsellesi (kun hän katselee Vaahteramäen Eemeliä), että ennen lapsia on kasvatettu vähän kovakouraisemmin kuin nykyään ja että sinun pikku pallerollasi ei ole mitään hätää.
Ja jos taas sinulle itsellesi (kuten tekstisi antaa ymmärtää) ottaa noin koville Vaahteramäen Eemelin katsominen, ÄLÄ KATSO, kai osaat laittaa tv:n napista kiinni?
Minä olen katsonut Vaahteramäen Eemeliä lapsuudesta asti ja aion katsoa vastakin. Parhaita ohjelmia mitä ylipäänsä koskaan on tehty!
Mene heti nurkkaan häpeämään! - ikjm
Ja sitten on vielä iljettävä Mikki Hiiri:
http://www.itviikko.fi/ihmiset-ja-ura/2008/09/19/saudipappi-mikki-hiiri-on-inhottava-ja-pitaisi-tappaa/200824559/7 Isä Homer on tämän tästä kuristamassa jälkipolveaan.
Eikä riitä, että tämän lasten ohjelman vajaaälyinen tähti on alkoholisti, hän on myös moninkertainen rattijuoppo ja huumeiden väärinkäyttäjä.
Eräässä jaksossa hän tunnusti ripillä tumputtaneensa miljoona kertaa - sus siunatkoon!!!- kun on jäänyt noin
monta kertaa saamatta.
- Anonyymi
EEMELIT EI OLE HYVIII
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466