Surullista

Nykyään ovat muotia rikkinäisten mutta ehjää teeskentelevien ressukoiden suhteet, joissa toisen viha "rakastaa" toisen kaunaa. Niiden harrastajat ja kannattajat hyöhhäävät raivokkaasti terveempien kimppuun.
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vuorossa Telanne.

Kyllä Johanna Korhonen toimi poikeeuksellisen älykkäästi. Nopealla toiminnallaan hän saattoi

1) pelastaa Lapin Kansan päätoimittajuuden itselleen, kun Alma ei ehdi palkata uutta kohun keskellä

2) nosti seksuaalisen syrjinnän olemassaolon ja sen vastustamisen tärkeyden valtakunnan ykköspuheenaiheeksi pääministeriä ja presidenttiä myöten

3) aiheutti jo Tuomi-Nikulan eron ja pian perässä seuraa suurijamahtava Kai Telanne.

Ja mitä vielä seuraakaan. YKSI IHMINEN sai Kauhajoen tragedian ja maailmantalouden kriisin unohtumaan hetkessä! Aika suoritus. Eikö tuolla ammatillisilla kyvyillä varustettu ilman muuta ansaitse Lapin Kansan päätoimittajuuden? Mitä vielä pitäisi osata?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin surullista kirjoitti:

Nykyään ovat muotia rikkinäisten mutta ehjää teeskentelevien ressukoiden suhteet, joissa toisen viha "rakastaa" toisen kaunaa. Niiden harrastajat ja kannattajat hyöhhäävät raivokkaasti terveempien kimppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu