Niinistön puntokin

Suomisoffan niinistö yrittää varoittaa jyrkiä, mutta on niin voimansa tunnossa jyrkiboy ettei edes oppi-isäänsä edellisen laman aikaansaajaa kuuntele.
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Demarien vaaliohjelmassa viime vuonna vaadittiin lähes 2 miljardia valtion menoja lisättävksi.

Hävetkää demerit.

Nyt olisimme jo velkakierteessä..

Kiitos kokoomus maltillisesti valtiontalouden hoidosta.

Äänestä

Punto on kuulemma korjaamolla.Niinistö ajanut ilman öljyjä.Isäntä itse istuksii pääpainuksissa siellä Suomisoffalla.Miettii,miten nuo pojanklopit hoitaa tätä taloutta.Pojat on ajaneet kaasupohjassa päin seinää.Nyt taitaa tulla määränpää.Mutta varmaan joku pahvi-Niinistö jää muistuttamaan ajasta,jolloin mentiin lujaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


etuajassa hyrisee kirjoitti:

Suomisoffan niinistö yrittää varoittaa jyrkiä, mutta on niin voimansa tunnossa jyrkiboy ettei edes oppi-isäänsä edellisen laman aikaansaajaa kuuntele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu