Merikukka Forsius

on kunnallisvaaliehdokkaana Vihdissä. Kotisivuillaan hän ei kerro kuinka petti Vihreät äänestäjänsä hyppäämällä Kokoomuksen leiriin. Äänestäjät halusivat antaa äänensä Vihreille, ei Kokoomukselle. Tästä Forsius ei piitannut vaihtaessaan puoluetta.
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vastaus:

Et tiedä.

Äänestä
  • äänestäjänsä liittymällä kesken kautta Kokoomukseen 14. helmikuuta 2008. Luottamus meni. Äänet haluttiin antaa Forsiuksen kautta Vihreille, ei millekään Kokoomukselle.

    Äänestä

  • Tew kirjoitti:

    äänestäjänsä liittymällä kesken kautta Kokoomukseen 14. helmikuuta 2008. Luottamus meni. Äänet haluttiin antaa Forsiuksen kautta Vihreille, ei millekään Kokoomukselle.

    Äänesi menee mihin sattuu. Jos ei mene Kokoomukselle, niin milloin mihinkin ennalta arvaamattomaan puuhasteluun.

    Vihreiden "puolueessa" jokainen on oman onnensa (lue ohjelmansa) seppä. Mistä ikinä tiedät mitä mieltä kukin vihreä erikseen on tärkeistä kunnallisista asioista? Yhtä varmaan kuin lottoaisit...

    Äänestä

Merikukka on jo 2 lapsen äippä.hienoa.

Äänestä

toimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tew kirjoitti:

on kunnallisvaaliehdokkaana Vihdissä. Kotisivuillaan hän ei kerro kuinka petti Vihreät äänestäjänsä hyppäämällä Kokoomuksen leiriin. Äänestäjät halusivat antaa äänensä Vihreille, ei Kokoomukselle. Tästä Forsius ei piitannut vaihtaessaan puoluetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu