Perussuomalaisten voittokulku jatkuu. Koko ajan on lähempänä se, että pellepuolueet Kepu ja SDP jäävät perussuomalaisten jalkoihin. Kepulla ja SDP:llä ei ole muuta ieologiaa ja tavoitetta kun olla suurin puolue, voittaa vaalit ja olla vallassa.
Suomen tulevaisuus tulee rakentumaan perussuomalaisten ja kykypuolue kokoomuksen varaan. Mikä olisikaan parempi hallitus, kuin ulkopolitiikkaa johtaisi Alexander Stubb ja sisäpolitiikkaa Timo Soini?
Suomen tulevaisuus tulee rakentumaan perussuomalaisten ja kykypuolue kokoomuksen varaan. Mikä olisikaan parempi hallitus, kuin ulkopolitiikkaa johtaisi Alexander Stubb ja sisäpolitiikkaa Timo Soini?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun Koiviston toimet lamaa ennen ja sen aikana, Halosen ja Tuomiojan kommunistidiktatuuri-ihannointi ja Sundqvist-armahdukset on tiedossa, en usko, että kukaan omilla aivoillaan ajatteleva äänestää demareita.
Kun Esko Aho petti 1994 suomen maanviljelijät ja vei Suomen Euroopan unionin jäseneksi. Vaikka pelkästä ETA-jäsenyydestä olisi saanut kaikki EU:n edut ilmaiseksi. En usko, että kukaan omilla aivoillaan ajatteleva äänestää kepua. Ei ole huono sanonta: kepu pettää aina.
antaa muiden hoitaa politikoinnin. Aapeli kutsuu
Ottakaamme siis kepua ja politikoikaamme!
Kokoomus ja perussuomalaiset on ilmiömäinen yhdelmä johtamaan Suomea. Kokoomus ajaa rikkaiden etua ja perussuomalaiset köyhien etua. Näin sekä rikkaiden että köyhien ongelmat ratkaistaan.