PÄIVÄN SANA

Kebakko.

Uusi päivän sana, jälleen huomenna!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niitä oli koulun ruokapöydässä yksi ylimääräinen.Kysyin opettajalta saanko syödä sen?Opettaja käski laittaa sen puoliksi pankinjohtajan pojan kanssa.Söin siitä kebakosta puolet ja kauppasin sitä toista puolta pankinjohtajan pojalle,ei kuulemma huolinut.Opettaja sanoi minulle,että sinusta tulee Henri varmasti aikuisena liikemies.

Pienenä anekdoottina voidaan todeta,että söin sitten sen toisenkin puolen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uolevi Uskis kirjoitti:

Kebakko.

Uusi päivän sana, jälleen huomenna!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu