kun lankesin kaikkeen pahaan ja nyt tuntuu että jumala on karannut minulta jonnekkin.
mitä teen
8
319
Vastaukset
- JustineBush
Ei Jumala mihinkään ole karannut, sinusta vaan tuntuu siltä.
Jos olet langennut niin sitten vaan nouset ja jatkat matkaa Jeesuksen kanssa. Ei kai missään sanota ettei uskovainen koskaan lankea mihinkään. Kiusaukset vaanii joka nurkan takana. Jos itse tietää mikä voi helposti langettaa niin kannattaa ohittaa kauempaa sellainen vaara. Pyydät vaan Jeesukselta anteeksi (ja jos olet ihmisiä vastaan tehnyt väärin niin sovit heidän kanssa) ja aloitat uudelleen alusta.
Raamatunluku, rukous, seurakuntayhteys on hyvä olla elämässä järjestyksessä.- jokuvaan2
aluksi tuntui että oon niin syntinen ja kaikkea ettei kukaan halua mulle edes puhua.
jollain tavalla tuo lohdutti tuo viesti. - JustineBush
jokuvaan2 kirjoitti:
aluksi tuntui että oon niin syntinen ja kaikkea ettei kukaan halua mulle edes puhua.
jollain tavalla tuo lohdutti tuo viesti.On hyvä että rohkenit kertomaan asiasta koska jos ikäviä asioita pyörittelee mielessään niin ne kasvavat paljon suuremmiksi. Sielunvihollinen toivookin että jäisit masentuneena miettimään tehtyjä möhläyksiä etkä enää kehtaisi seurata Jeesusta.
Mutta Jeesus on itse elänyt ihmisen elämää ja Hän tietää ja tuntee kaiken mitä ihmisessä on. Hänelle voit kertoa kaiken mikä mieltäsi painaa ja Hän ymmärtää sinua ja tahtoo antaa anteeksi.
Joskus on hyvä rukoilla jonkun luotettavan ihmisen kanssa yhdessä jos on sellaisia asioita jotka painavat mieltä. - SSRI
jokuvaan2 kirjoitti:
aluksi tuntui että oon niin syntinen ja kaikkea ettei kukaan halua mulle edes puhua.
jollain tavalla tuo lohdutti tuo viesti.-- jaan ajatuksesi ja sanasi täysin. Kuin omasta elämästäni. Hyvä että otit tuollaisen tärkeän asian esille!!
saa aina palata. Ota yhteys seurakuntaan, puhu jollekulle, ja selvittäkää mistä sitten sinulla kiikastaakin, ja rukoillen niin kauan, että vastaus ja vapaus painoista laskeutuu yllesi.
- jokuvaan2
Ainahan tuollainen auttaa eteenpäin.
synti on syntiä enkä varmaankaan halua kuulla sitä keltään seurakuntalaiselta. Mutta ehkä uskaltausun sittenkin noudattamaan neuvoasi. Kiitos sinulle.
Aloitat "alusta". Menet Armahtavan Jumalan eteen ja tunnustat pahat tekosi. Ja Jumala antaa anteeksi ja voiman aloittaa alusta.
Jumala ei meitä hylkää eikä jätä vaikka emme täydellisiä olekaan, se on hyvä muistaa.
Siunausta ja Jumalan johdatusta sinulle :)- että...
Muista kuitenkin, että helluntaiseurakunta ei ole välttämättä niin armollinen, kuin Jumala. Eli srk ei välttämättä anna mahdollisuutta aloittaa "alusta" mikäli syntisi on heidän silmissään riittävän suuri.
Lennät pihalle, kuin leppäkeihäs.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845217Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.263488Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j392842Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin182021Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581830- 471586
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2831574- 941382
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441366Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.71095