Wahlroos köyhtyi 100 miljoonaa

Wahlroosilla on tuota ikääkin jo kertynyt mutta ahnehtii siitä huolimatta ja kuinkas kävikään. Nyt siis menetti Sammmon osakkeissa 100 miljoonaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1599202

Eipä tuo nyt niin kovin nerolta vaikuta kun ei osaa ajoissa muuttaa osakkeita rahaksi. Taisi olla vain tuurilla seilaaja. Fiksu olisi jo aikoja sitten siirtynyt eläkkeelle ja nauttinut elämästä.
4396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SAIRAS! NARSISTI MULKKU!

Äänestä

Ja tosiasiassa Nalle ei nyt myy halvenneita osakkeitaan mutta ostaa parhaillaan uusia pilkkahinnalla. Myy sitten komealla voitolla kun hinnat ovat seuraavan kerran ylhäällä!

Äänestä

Arvo-osuuksien omistaja rikastuu tai köyhtyy vasta silloin kun hän realisoi osuutensa.

Ja toisaalta, miksi myydä lypsävää lehmää?

Viime keväänä Sampopankki jakoi osinkoa 1,2€ osake. Jos Wahlroos omistaa 2% kaikista, eli 11 412 318 osaketta niin siitähän on tullut 13,7 miljoonaa!

Kurssit sahaa ylös ja alas, ei siitä tarvitse välittää jos ei ihan kohta tarvitse sijoitettua po:ta.

Äänestä

Etkö sinä taukki tajua, ettei Wahlroos ole vielä köyhtynyt eurokaan, ellei ole myynyt ja minä olen 99,99 varma, ettei hän myy, vaan pitää ne, ainakin siihen asti kun saa myytyä ne hyvällä voitolla.

Ethän sinä voi tietää, millä hinnalla hän on niitä alunperin ostanut ja paljonko on nostanut niistä jo osinkoja.
Jos Islantilaiset myyvät paniikissa osakkeitaan, niin Wahlroos vain naureskelee ja ostaa lultavasti osakkeita lisää kun ovat halpoja suhteessa yhtiön taseeseen ja tulokseen.

Sinun ei kannattaisi availla ketjua aiheesta, sillä et selvästikään ymmärrä mitään pörsseistä ja osakesijoituksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5195186 kirjoitti:

Wahlroosilla on tuota ikääkin jo kertynyt mutta ahnehtii siitä huolimatta ja kuinkas kävikään. Nyt siis menetti Sammmon osakkeissa 100 miljoonaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1599202

Eipä tuo nyt niin kovin nerolta vaikuta kun ei osaa ajoissa muuttaa osakkeita rahaksi. Taisi olla vain tuurilla seilaaja. Fiksu olisi jo aikoja sitten siirtynyt eläkkeelle ja nauttinut elämästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu