Demarit latistaneet Suomen

Suomesta on tullut itsetunnottomien ja onnettomien ihmisten maa.
Siihen ovat hyvin paljon vaikuttaneet demarien teot poliitikkoina ja etenkin virkamiehinä.
Tasapäistäminen koulun avulla on eräs pahimmista teoista.
Demareiden riveistä ei koskaan ole noussut johtajaa, joka olisi ollut tasapuolinen.
On ollut vain henkilöitä, jotka ovat oman terveen itsetunnon puutteesta johtuen päätöksissään vajonneet tasolle, joka kirkkaasti tukee tuota väitettä.
Nykyinen presidentti on malliesimerkki siitä.
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuhoaa rahanahneudessaa koko finanssitalouden ja huutaa veronmaksajat pelastamaan sotkunsa. USA:ssa tähtitieteellisiä bonuksia, rahapalkkioita kähmineet pankinjohtajat ovat rallatellen kanniskelleet saaliinsa veroparatiiseihin odottamaan savuavien raunioiden asettumista. "Etevinä ja vastuuntuntoisina" ovat aiheuttaneet käsittämättömät tappiot yhteiskunnan maksettaviksi. Vähänkös suomalaistakin suurkapitalistia nolottaa, kun saavat surkuisaa huomiota osakseen. Hyvässä muistissa ovat 1990 -luvun alun roskapankkien perustamiset ja valtion raha-avustukset pankeille. Pää painuksissa kykypuolueemme valtionvarainministeri tuijotteli nenänsä päätä eilisissä haastatteluissa. Milläs sen selittää, että köyhälistön on pelastettava ropoillaan jos jonkinlaiset "finanssinerojen" möhlinnät. Sitä ollaan niin nöyrää poikaa, kun hattu kourassa kerjätään rahaa kansalaisilta, joita rahantekohuumassa ei ole edes tiedetty olemassa olevan.

Äänestä
  • Eikös demarit jakaneet Fortumin johdolle 300 miljoonan optiot, siis Tuomioja ja Mönkäre. Ja presidentti Halonen vielä ennen vaaleja sanoi, että optiot ovat ihan oikein ja lain mukaiset. Ja Kalliomäki poisti vielä omaisuus veron rikailta.

    Äänestä

  • marzetz kirjoitti:

    Eikös demarit jakaneet Fortumin johdolle 300 miljoonan optiot, siis Tuomioja ja Mönkäre. Ja presidentti Halonen vielä ennen vaaleja sanoi, että optiot ovat ihan oikein ja lain mukaiset. Ja Kalliomäki poisti vielä omaisuus veron rikailta.

    tuollaisia rahoja oli jakaa?Ei kaikkiin porvarien propakanta uppoa.Kyllä se Fortum yhtiö omistaan jakoi johtajilleen optiorahat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhako kirjoitti:

Suomesta on tullut itsetunnottomien ja onnettomien ihmisten maa.
Siihen ovat hyvin paljon vaikuttaneet demarien teot poliitikkoina ja etenkin virkamiehinä.
Tasapäistäminen koulun avulla on eräs pahimmista teoista.
Demareiden riveistä ei koskaan ole noussut johtajaa, joka olisi ollut tasapuolinen.
On ollut vain henkilöitä, jotka ovat oman terveen itsetunnon puutteesta johtuen päätöksissään vajonneet tasolle, joka kirkkaasti tukee tuota väitettä.
Nykyinen presidentti on malliesimerkki siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu