Kokoomus löysi syylliset maailman

Kokoomuslaiset ovat pitkään ja tarkkaan miettineet syyllisiä maailman nykyiseen talouskriisiin ja ovat nyt löytäneet kaksi:

Tarja Halonen ja Lauri Ihalainen
1121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kokoomus, tämä kykypuolue, luettelee yleensä kymmenen hyvää miten asiat pitäisi hoitaa... Nyt, kun kapitalismi taas kerran nikottelee kykypuolue kokoomus vaikenee kuin muuri...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


talouskriisiin kirjoitti:

Kokoomuslaiset ovat pitkään ja tarkkaan miettineet syyllisiä maailman nykyiseen talouskriisiin ja ovat nyt löytäneet kaksi:

Tarja Halonen ja Lauri Ihalainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu