Tuli postiluukusta erään ehdokkaan vaalimainos. Tekstiä oli runsaasti, lupauksia ja mitä pitäisi tehdä, mutta ei sanaakaan siitä miten ne muutokset sitten tehdään. Lisäksi tekstissä oli virheitä niin helvetisti. Siispä, voiko ehdokkaaseen, joka ei osaa edes kirjoittaa juttujaan oikein, luottaa, että hän pärjää myös kunnallisessa päätöksenteossa.
Epäluotettava ehdokas
a&o
2374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hakaristeistä vaalimainoksissa
Mainitsin poliiseille myös useaan otteeseen että asiassa ei riittäne poliisin päätös vaan koska kyseessä on sananvapausasia, pitää olla käräjäoikeuden päätös ( Tämä täydennyksenä tähän 9.10.2008)
http://kunnallisvaaliehdokas.blogspot.com
Kommunismin ja sosialismin nimissä on tapettu viimeisen sadan vuoden aikana, pääosin Stalinin ja Maon toimesta 100 miljoonaa ihmistä. Natsit ja fasistit tappoivat vain alle neljänneksen tästä, noin 20-25 miljoonaa. Kommunismin symbolit (myös niiden mukaelmat, kuten kokoomuksen mainoksessa) ovat näin ollen neljä kertaa pahempia kuin hakaristi.