Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

### Thaimaa lopettaa prostituution ###

Ennen Thaimaassa oli käytäntö, jonka mukaan poliisi vangitsi prostituoidun ja vapautti hänet myöhemmin sakkoa vastaan. Prostituoitu palasi luonnollisesti takaisin kadulle itseään myymään eikä tilanne muuttunut. Prostituutio on tuossa budhalaisessa maassa erittäin paheksuttua, mutta yleinen suvaitsevaisuus on antanut sille sijaa.

Nyt Thaimaan poliisi ottaa kovat otteet käyttöön. Prostituoidut lähetetään "leireille" ja heitä ohjataan elämässä:

http://www.pattayaone.net/news_06_09_51_2.html

Uskotteko, että meno hiljenee tuollaisella otteella?

Itse ainakin toivon niin. Mun mielestä on ihan luonnon laki ja luonnollista, että ihan kuka tahansa mies ei saa naista.
111347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Seksikaupan kieltolaki on vuosikymmenien aikana taannut Thaimassa ainoastaan sen, että poliisit voivat kiristää ilotalon pitäjiltä rahaa ja ilotytöiltä ilmaisseksiä.

Seksikauppaa se ei ole lopettanut eikä edes vähentänyt, nnin tehoton ja mitätön keino se on!

Äänestä

Aika ristiriitaista kun alhaalla oli mainosbanneri, jossa mainostettiin näin: Find your ThaiBeauty today! :D

Äänestä

onkin ollut mellakoita, joten kansan huomio täytyy kiinnittää epäolennaisuuksiin ihan kuten meilläkin Jokelan tai Kauhajoen tapauksissa.

Turísmi on Thaimaassa niin suuri rahan tuoja, että sitä ei vaaranneta. Ehkä pari tyttöä uhrataan, muuten homma tulee jatkumaan entisellään.

Äänestä

Jos miehen pitää maksaa naisesta, niin kyllä silloin on luonnon kannalta parempi, ettei mies pääse parittelemaan.

Antaa luonnon karsia rumat ja heikot.

Äänestä
  • Naisten rahanahneus on loputtomasti uudistuva luonnonvara ja ihmiskunnan kaikkein pysyvin arvo, joten eipä ole pelkoa prostituution loppumisesta Thaimaassa tai missään muuallakaan.

    Äänestä

  • loputonta kirjoitti:

    Naisten rahanahneus on loputtomasti uudistuva luonnonvara ja ihmiskunnan kaikkein pysyvin arvo, joten eipä ole pelkoa prostituution loppumisesta Thaimaassa tai missään muuallakaan.

    Nepä vasta ahneja ovatkin ne isät jotka vievät tyttärensä Pattayalle tienaamaan isukille vähän rahaa. Tuskin niille muijille monellekaan kovin paljoa käteen jää.

    Äänestä

  • Tyhmä perustelu. Nykyihmisen ykkösmittari on älykkyys ja henkiset arvot. Apinat vertailkoon karvojaan ja hauiksen kokoa. Jollei satu pelaamaan NHL:ssä, paras tae menestykseen on pään käyttö. Tyhmyys ei ole seksikästä vaan pikemminkin turn-off. Raha on yksi menestyksen mittari. Naiset ovat menestyksen, maineen ja mammonan perään. Varakkaalla on parhaimmat mahdollisuudet kouluttaa lapsensakin huippuyliopistossa tai periyttää toimi "isin firmassa".

    Heh, jos mies on tosi köyhä niin ei ole varaa edes huoraan. Jos on tarpeeksi varakas, niin voihan sitä pistää millin pari lahjoihin, niin sillä saa vaikka Pamelan vaimokseen. Vai tiedätkö yhtään köyhää jätkää, joka olisi päässyt koittaan julkisuuden laatunaista? Kyllä niistä karsinnoista on ulkona, jos taskussa ei ole muuta kuin parikytä senttiä.

    Äänestä

Thaimaa tarvitsee turismin tuomia tuloja. Ja milläpä pidätät jokaisen baarissa käyvän naisen?

Äänestä
  • ...5% turisteista (10% miehistä) kokee muutoksen negatiivisena. Nämä kun ovat niitä tyhjätaskuisimpia surkimuksia, jotka myös halutaan pois katukuvasta.

    Shoppaileva, kulttuurista ja ruoista nauttiva turisti tuo paljon enemmän VEROtuloja Thaimaahan kuin epätoivoinen miesturisti.

    Äänestä

  • jos.... kirjoitti:

    ...5% turisteista (10% miehistä) kokee muutoksen negatiivisena. Nämä kun ovat niitä tyhjätaskuisimpia surkimuksia, jotka myös halutaan pois katukuvasta.

    Shoppaileva, kulttuurista ja ruoista nauttiva turisti tuo paljon enemmän VEROtuloja Thaimaahan kuin epätoivoinen miesturisti.

    Ei voi kun nauraa. :-)
    Mistä sä tuon prossan vetäsit? :-) Tuohon maanosaan ei onneksi suomalaisten urputukset ja ennakkoluulot vaikuta.
    Tosiaan prostituutio on Thaimaassa kielletty jo pitkään ja sitä ei siellä esiinny. Siellä vaan mies ja nainen tapaavat toisensa... esim. ber baarin tarjoilija ja farang turisti. Se mitä sen jälkeen esim. rahallisesti tapahtuu ei kuulu valtiolle vapaassa maassa(Thaimaa). Tuhannet naiset on löytäneet esim. tuolla kaavalla paremman tulevaisuuden vaimona expatin tai ulkomailla Farang miehen kainalossa. Hyvä täällä sosiaaliturvan maassa on köyhiä naisia leimata. Lukekaan mitä suomi naiset harrasti, kun ollimme osa venäjää enennen 1917 AD

    Äänestä

luonnossa uros saa kyllä naaraan kunhan vaan ottaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Poliisiseminaari.... kirjoitti:

Ennen Thaimaassa oli käytäntö, jonka mukaan poliisi vangitsi prostituoidun ja vapautti hänet myöhemmin sakkoa vastaan. Prostituoitu palasi luonnollisesti takaisin kadulle itseään myymään eikä tilanne muuttunut. Prostituutio on tuossa budhalaisessa maassa erittäin paheksuttua, mutta yleinen suvaitsevaisuus on antanut sille sijaa.

Nyt Thaimaan poliisi ottaa kovat otteet käyttöön. Prostituoidut lähetetään "leireille" ja heitä ohjataan elämässä:

http://www.pattayaone.net/news_06_09_51_2.html

Uskotteko, että meno hiljenee tuollaisella otteella?

Itse ainakin toivon niin. Mun mielestä on ihan luonnon laki ja luonnollista, että ihan kuka tahansa mies ei saa naista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu