tykkäävät enemmän elukoista kuin lajitovereistaan ihmisistä? Erityisesti kissoista.
Miksi ateistit
ällikällä lyöty
551842
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Siinähän sulle miettimistä. Mene nyt vaikkapa peilin eteen siitä ja tuumaile asiaa hetki.
En ole ateisti. Ei ole kissaakaan. Miksi peilin eteen?
Mene peilin eteen ja kysy siltä kuvajaiselta että oletko niin hemmetin hyvä ja kiva ihminen ettei minkään muun lajin edustaja voisi olla jollekin sinua tärkeämpi.
Peilini ei valehtele. Kertoi, että ihminen on tärkeämpi kuin elukka.
Minkäs mä sille sitten mahdan, että peilis sellasia höpisöö.
Pelini kertoo totuuksia.
Jk. Anteeksi poissaoloni. Olin saunassa.
Katsos kun ihminenkin on vain eläin niin se peili varmaankin vaan tekee pikkaisen pilaa ;)
ei minun.
En minä ole peililtäni mitään kysynyt. Sinähän se peilisi apua tarvitsit tässä asiassa.
"En minä ole peililtäni mitään kysynyt."
Mene siitä jo ja kysy.
Dorkakin tajuaa ettei peili osaa puhua.
sinä kaikista ihmisistä? Tuskin.
Onko se sinulta pois, jos tykkään kissastani?
...ettei käsitä kuinka voi olla joku, joka ei hänestä pidä ;)
Jopa sinusta.
tykästyneet sikoihin, mistähän sekin sekoaminen johtuu ?
Ei siat ole ateistien juttu. Kyllä siat ovat uskisten yksinomaisuutta. Niihin on hyvä ajaa riivaajahenkiä.
..kissoista tosi paljon! NAM!
Maistaisit joskus possua.
..kossusta. Vai mikäseoli....
vaikka smirreä (Smirnoff). Et pety.
pidän ihmisistä, mutta minä en "tykkää" kaikista hihhuleista, etenkin hihhuli joka kysyy samaa typerää kysymystä kerta toisensa jälkeen, joutuu "en tykkää" listalle. En pidä kissoistakaan.
hihhuleista.
Miksi kissat käyttävät ateisteja hyväkseen?
Tyhmät kysyy tyhmiä, ja silloin saa vastata tyhmästi.
Vastaus: Pyöreä, keskisormi ja aamulla.
Haluaako joku kahvia?
tuon syvällisempää ajatusta.
Lukiko siinä, että ajattelen niin?
Siinä luki VASTAUS!
Tunnemmeko toisemme? VASTAUS: Emme, onneksi!
Emme tunne toisiamme, siitä Luojalle kiitos :)
Olen julma ihminen ja olen kova ruoskimaan. Jos minua solvataan, joudun käyttämään ruoskaa...
Ruoskan jälkeen voin kyllä kertoa, että tuntuu...
Nyt kahvia juomaan, se on iloni!
Pidän ihan perinteisistä nautinnoista. Unohda ruoskasi, jos minua ajattelet.
Jk. Toivottavasti kahvi piristää.
Olisin niin mielelläni kurittanut sinua. Olet ollut vähän tuhma tänään. Olet ilkeillyt ja haastanut riitaa. Minulla olisi hienot ketjulliset käsiraudat, ja niissä ihminen "rauhoittuu".....
Kun ajattelen sinua, innostun kovasti. Minulla on myös terävät saappaat ja niiden alla raivosi laantuisi mukavasti.
No, juodaan sitten kahvia.
Muista minut, jos haluat tiukkaa kuria! Switssssshhh!
Ihan järkesi voimalla yrität minut vieraannutta minut ah niin tärkeästä aloituksestani. Häikäilemättömästi käytät naisellisia avujasi minut harhauttaaksesi. Ei, minä en tahdo olla heikko ja alistua naisen valtaan. Minun on pidettävä johdonmukaisesti kiinni johtoähdestäni, eikä alistua mielihalujeni valtaan.
Jk. Mies, joka pystyy vastustamaan kaikkea muuta paitsi kiusauksia.
Usko on vahva, mutta niin on halukin....;-D
Kokeile joskus mielihaluihin antautumista.....
Mies on herra, vain vahvojen reisien puristuksessa!
"Usko on vahva, mutta niin on halukin"
Tässä mielestäni ei ole mitään ristiriitaa olemassa.
"Kokeile joskus mielihaluihin antautumista"
Luuletkos, etten ole kokeillut?
"Mies on herra, vain vahvojen reisien puristuksessa!"
En allekirjoita tuota.
Jk. Nainen on heikko kohdatessaan tosimiehen.
oletan että olet krisseli.
Seisot meren rannalla ja huomaat kas, hampaisiin asti aseistettu muslimitalebaani, jolla on myös taipumusta homoseksiin, on merihädässä, samoin kuin myös pieni suloinen kissanpentu joka ei ole tehnyt mitään pahaa kenellekään. Voit pelastaa vain yhden. Muslimitalebaani hakkaa pääsi irti jos pelastat hänet ja pieni kisuli olisi hyvin kiitollinen jos valitsisit hänet.
Mitä teet?
vastaustaan. Jospa hän ottaa riskin ja alkaa käännyttää talebania, ennen kuin tämä ehtii hakata pään irti.
...koska sitä on lyöty ÄLLIKÄLLÄ PÄÄHÄN!!!!!
En pidä kissoista, enkä noista fundamentaalikoistakaan.
Jk. Ilmeisesti tyytyväisenä katselisin rannalla kun molemmat hukkuvat.
olet siis ihmisvihaaja sen lisäksi että vihaat kissoja?
Metsästyslupa pois sinulta ja heti.
Ihmisvihaaja ja eläinrääkkääjä. Siinä sitä moraalia kerrakseen ;)
Ilmoitetaanko poliisille, piispalle vaiko karpolle?
Se pyssy, mikä minulla on, ei ole muiden kuin vaimoni käytössä.
Eikö se Gautama kysellyt samantapaista joltakulta ? Jotenkin näin se meni:
Vyöryt jarruttomilla vaunuilla alas rinnettä. Tie on kapea. Tulet solaan, jossa tien toisella laidalla kulkee nuori tyttö, toisella laidalla entinen murhamies (ta joku muu pahantekijä se oli). Vaunut törmäävät todennäköisesti jompaan kumpaan. Kumman valiset ?
tuo sana ällikkä on peräisin. Ei ainakaan Turusta. Lienee jokin savolaisperäinen sana, joka tarkoittaa jotain kovaa esinettä, joka vie tajun.
Ällikkä on vienyt tajun ja järjen....DingDong...
vaimollasi olisi pyssy käytössään, et enää olisi tässä hiippakunnassa.
hihuista. Kivoja eläimiä. Kyllä Nasse tykkää myös ihmisitäkin...
Sekö finnien puristelija, joka käy koko ajan ylikierroksilla?
Siksi että uskovaiset kuuluvat kasvikuntaan -> vihannekset!
Miksi Uskovaiset Rakastavat Jeesusta, enemmän kuin lajitovereistaan naisista?
Olet sairas nimim: ällikällä lyöty
Olen keskustellut lääketieteellisistä eläinkokeista vegaanihippien kanssa. Itse hyväksyn lääketieteelliset eläinkokeet, jos niiden avulla voidaan pelastaa ihmishenkiä: esim. haiman endokriininen toiminta ja insuliini löydettiin koirakokeiden avulla. En kuitenkaan hyväksy kosmetiikkateollisuuden eläinkokeita tai turkistarhausta, turhia asioita molemmat.
Olen ollut vuosikymmenen kasvissyöjä, mutta en ala toisia käännyttämään sillä perusteella, että minun mielestäni lihansyönti on väärin. Tuotantoeläinten oloja voitaisiin parantaa länsimaissa, ja nälänhätäalueilla on syötävä sitä mitä saa. Esim. muslimien sharia-laissa hyväksytään sianlihan syöminen, jos ihminen muuten kuolisi nälkää.
mä en hyväksy mitään eläinkokeita. Mua ärsyttää kun joskus katoin jotain ohjelmaa jossa nainen valitti ryppyjään (en itse nähnyt niitä missään!) ja heti nainen ampas botoxia naamaansa pistämään! esim. pamela andersonkin on mukamas niin eläinystävä ja puolustaa eläimiä niin kuinkahan paljon sekin neiti on botoxia itseensä laittanut? kaikki eläinkokeet väärin, varmasti löytyisi joku toinen keino jos ihmiset vain haluaisivat yrittää eikä kiusata eläimiä!
olet idiootti?
Olen houkka kaltaistesi tähden.
on parempi kaveri kuin uskis. Se ei höpötä hölmöjä. (Onneksi ei höpötä miehenikään.)
kivoista ihmisistä ja kivoista kissoista. Eräs entisen naapurini kissa hakeutui tuttavallisen tuntuisesti ihmisten lähelle. Jos ihminen tuttavallisuudesta rohkaistuneena vei käden sen lähettyville, se iski hampaat kiinni ja puristi niin lujaa, ettei sen leukoja meinannut saada millään auki. Kaiken lisäksi se kissa oli aivan tyhmä mölö (sukusiittoinen rotukissa muuten). En pitänyt siitä kissasta, enkä pidä vastaavan luonteisista ihmisistäkään. Ihmisissä kieroja ja ilkeitä mölöjä vaan tuppaa olemaan enemmän, kuin kissoissa.