Pääseehän Ipu YLEllä

http://www.vapaansuomenliitto.fi/default.asp?page=18

Kun Ipu kumminkin niin hirmuisesti vaatii sitä näkyvyyttä YLEltä (miksei myös MTV3:lta kantsis kysyä??), niin KUINKA PALJON lilliputtipuoluetta oikein pitäisi teeveessä näyttää? Mikä riittää?

Pitää huomioida, että näitä persereiän kokoisia ryhmittymiä on monia monia muitakin Suomessa kuin IPU (ja yhtä epäuskottavia)! Jos ne kaikki ek-puolueet olisivat joka tentissä, niin kyllähän siitä aika sekametelisoppa syntyisi!
7307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On sivistysmaita, joissa vaaleihin osallistuvia puolueita kohdellaan tv:ssä ja radiossa tasa-arvoisesti.
Vielä ei ole annettu yhtään ääntä tämän vuoden kunnallisvaaleissa. Eikö olisi äänestäjien asia päättää, mitkä puolueet ovat suuria ja mitkä pieniä? Nyt sen tekevät muut jo ennen vaaleja.

Äänestä

suitsuta Ipua. Pitäisi ylistää huuhaa-jengiä.

Totta puhuakseni, vaaliohjelmilta katoaisi merkitys kokonaan, jos ne muutettaisiin kaikkien puolueiden sillisalaatiksi. Eduskunnan ulkopuolisia puolueitahan on paljon enemmän kuin ek-puolueita. Ja jos sinne kutsuttaisiin Ipu, tasapuolisuuden nimissä pitäisi kutsua kaikki kommarit, sinivalkoiset ja kalevalalaiset, jne.

Realismia tähänkin. Annetaan rajallinen tv-aika niille, joilla on maan kannalta merkittävintä sanottavaa. Mitään 0,0000000jotain kannatuksen omaavia hämmentäjiä ei kaivata. Niiltä voi kysyä korkeintaan lyhyen kommentin, kuten Yle tekeekin. Ja niinkin lyhyessä ajassa voi "taitava" tehdä itsensä naurunalaiseksi, kuten Ylen viime keskustelussa se köyhien edustaja. Voi että sentään!!!

Äänestä
  • "Eduskunnan ulkopuolisia puolueitahan on paljon enemmän kuin ek-puolueita."
    -Eduskunnassa on kahdeksan puoluetta ja sen ulkopuolella kuusi.
    Eli heikkoa on tietämys, jolla tännekin kirjoitellaan.

    Äänestä

olisi korkeintaan 0,17% ajasta. Mutta jo parin minuutin puheenvuoro parin tunnin vaalilähetyksessä on enemmän kuin Ipulle kannatuksen perusteella kuuluva aika. Ja vielä kehtaavat ruikuttaa!

Äänestä
  • Taas vauhdissa! Sulkemassa heti muiden suita, kun on itse saatu edes jalka vallan ovenrakoon. Yksinvaltaa palvovat Wätykset paljastavat joka päivä kylmät tarkoitusperänsä.

    Äänestä

Minunkin on mahdollista päästä suomi24.fi - porttaalin sivuille vain nimimekeillä ja muilla
vaikeillakin konsteilla - omma nimeäni ei juuri
täällä suvaita ! Matti Keränen , Salla .

Puh. 358505853248

Äänestä

Oikea Presidentti Ahtisaari saa Rauhan Nobelin . . .
Kirjoittanut: SETA - Iglan 10.10.2008 klo 12.13


Pseudopresidenttimme T.H. saanee kai tyytyä vain kansainvälisisiin SETA - IGLA - Tunnustuksiin ...

Ei lene varmastikaan koskaan asiaa Nobel-ehdokkuuteen !



Vielä kerran onnitteluni Oikealle Herra Presidentille , Marrti Ahtisaarelle !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esiin! kirjoitti:

http://www.vapaansuomenliitto.fi/default.asp?page=18

Kun Ipu kumminkin niin hirmuisesti vaatii sitä näkyvyyttä YLEltä (miksei myös MTV3:lta kantsis kysyä??), niin KUINKA PALJON lilliputtipuoluetta oikein pitäisi teeveessä näyttää? Mikä riittää?

Pitää huomioida, että näitä persereiän kokoisia ryhmittymiä on monia monia muitakin Suomessa kuin IPU (ja yhtä epäuskottavia)! Jos ne kaikki ek-puolueet olisivat joka tentissä, niin kyllähän siitä aika sekametelisoppa syntyisi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu