"Tutkinnan edetessä on edelleen vahvistunut tieto siitä, että valuuttakauppaa ei WinCapitassa ole tehty. Pankkitiedusteluissa siitä ei ole löytynyt mitään viitteitä. Lisäksi poliisin hallussa on asiakirja, jossa tällä hetkellä pääepäiltynä pidettävä henkilö kertoo WinCapitan olevan petollista toimintaa. Myös muutamat esitutkinnassa kuulustellut henkilöt ovat kertoneet saaneensa tiedon toiminnan petollisuudesta pääepäillyltä."
On edelleen vahvistunut tieto...
Pankkitiedusteluissa ei ole löytynyt viitteitä...
Hallussa asiakirja...
Saanut tiedon petollisuudesta pääepäillyltä...
Kyllä krp on edelleen yhtä pihalla koko touhusta kuin jäsenetkin. Voi voi sentään.
On edelleen vahvistunut tieto...
Pankkitiedusteluissa ei ole löytynyt viitteitä...
Hallussa asiakirja...
Saanut tiedon petollisuudesta pääepäillyltä...
Kyllä krp on edelleen yhtä pihalla koko touhusta kuin jäsenetkin. Voi voi sentään.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...jos juuri sinä tiedät asioiden todellisen laidan paremmin kuin keskusrikospoliisi.
1) Valuuttakauppaa ei ole käyty
2) Wincapita oli petellista toimintaa
Ei tästä sen enempää..
että olisi petollista, mutta onneksi olikin petellistä toimintaa, huh kun helpotti !
On se kutenkin huomattavasti vakuutavampaa kuin Hannun jutut. Mies on mykkä kuin pillun nähnyt lapsi. Tosin lapsikin oppii jo 7 kuukaudessa ääntelemään. RoistoHannu ei.
tutkimustensa etenemisestä julkisesti, ennenkuin todisteet rosvoja vastaan ovat valmiit oikeudenistontoja varten.
Lopeta paskan jauhaminen.
Vakuustakavarikkoja on tehty ja kohta sinultakin laitetaan omaisuus talteen, ellei niin ole jo tehty.
"Kyllä krp on edelleen yhtä pihalla koko touhusta"
Niin, mutta mitä väliä sillä on. Tuomiot kuitenkin langetetaan käytännössä krp:n "pihalla" olevien tietojen pohjalta. Olipa se sitten oikein tai ei.
Joten jos sinulla on parempaa tietoa tai kuitteja valuuttakaupasta niin luulisi olevan kiire esittämään ne krp:lle.
"Joten jos sinulla on parempaa tietoa tai kuitteja valuuttakaupasta niin luulisi olevan kiire esittämään ne krp:lle."
Ihan hyvä, hahahahahahahahah