Miltä tuntuu olla

säälittävä hellari, joka hakee fiiliksiä voimakkaasta suggestiotilasta?

Jokainen uskovainen on ikäänkuin narkkari: on pakko saada lisää "pyhän hengen kosketusta" ja "hengillä puhumista". Se tekee niin saatanan gutaa.

Ettekö perkeleet tajua, mistä uskonnoissa on kysymys: pelkkää itsepetosta ja taikauskoa.
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Melko sairas tapa toisten nimimerkkejä käyttää, vai koetko napoöeon traumaa?

Äänestä
  • saatanan verennielijä osaa lukea?

    Tämä om minun ihka oma nimmari.

    Olen kuullut, että sinä olet varsin yksinkertainen ja taikauskoisuuteen paneutunut epele, jota kaikki säälivät.

    Sinua siis voidaan pitää "sairaana", jos ketä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mohikaani_28 kirjoitti:

säälittävä hellari, joka hakee fiiliksiä voimakkaasta suggestiotilasta?

Jokainen uskovainen on ikäänkuin narkkari: on pakko saada lisää "pyhän hengen kosketusta" ja "hengillä puhumista". Se tekee niin saatanan gutaa.

Ettekö perkeleet tajua, mistä uskonnoissa on kysymys: pelkkää itsepetosta ja taikauskoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu