Korhos-jupakan oikeudenkäynnin aikana kansalaisten silmissä totaalisesti. 85% suomalaisista hyväksyy homon päätoimittajaksi, Alma Media ei!
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id104267.html
Huomionarvoista on sekin, että jopa 64 prosentille kelpaisi homopresidentti.
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id104267.html
Huomionarvoista on sekin, että jopa 64 prosentille kelpaisi homopresidentti.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Teuvo Lomanista ei tule Suomen presidenttiä, vaikka asettuisi ehdolle ! Onko missään päin maailmaa julkis homoseksuaali valtion päällikkönä ?
avuja, jotta ne pystyy hoitamaan, kuin poikkeava seksuaallinen käytös. Se ei ole mikään pätevyyttä lisäävä ominaisuus.
tutkimuksen mukaan 36% kansasta luulee, että heterous lisää presidentin pätevyyttä. Päätoimittajan kohdalla vain 15% elää tässä harhassa.
Kysehän on siitä, että 64% katsoo, ettei homoseksuaalisuus ole ESTE presidentiksi valitsemiselle!
Tutkimukset osoittavat, että suurin osa paljastuneista pedofiliatapauksista on homojen tekemiä, ehdottomasti suurin osa!
http://www.wnd.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=27431
Entä hyväksyykö kansa eläimiinsekaantuja pressan?
pedofiili ja eläinseksipakkoajatuksesi jonnekin, minne ei aurinko paista. Tai älä ainakaan täällä niitä levittele...
"Entä hyväksyykö kansa eläimiinsekaantuja pressan?"
Heh, heh, heh !
totuus ei pala, kai sanoa saa?
Suomessa on lapsiin kohdistuneet hyväksikäytöt lisääntyneet räjähdysmäisesti..http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Lasten hyväksikäyttötapauksia paljastuu jo kolme päivässä/1135240111869?ref=rss
lieneekö syy esimerkillisesti kaiken salliva päämiehemme?
rikoksia! Lapsen hyväksikäyttö on rikos!
Pedofilinen taipumus sen sijaan on ihan normaali juttu joillakin ihmisillä, mutta heidän tulee pidättäytyä lasten edun vuoksi.
Ps. Oliko Josef Fritzl homo?
Oliko Jammu homo?
stressistä ? Kyllä sinulla olikin siellä vaikeaa, miten siviilissä menee duunissa ?
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Lasten hyväksikäyttötapauksia paljastuu jo kolme päivässä/1135240111869?ref=rss
http://www.iltalehti.fi/tampere/200809178278781_te.shtml
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Lasten hyväksikäyttötapauksia paljastuu jo kolme päivässä/1135240111869?ref=rss
Aiemminhan ne jäivät lähes täysin salaan, kun heteroisät astuivat tyttäriään eivätkä vaimotkaan kertoneet viranomaisille häpeän pelossa.
mitenkään. Mutta kahden miehen ja kahden naisen välistä seksiä olen nähnyt joitain kertoja eikä se ole yhtään rumempaa tai huonompaa tai rakkaudettomampaa kuin heteroidenkaan seksi.
ressukoita jotka pelkäävät aikuista naista ja normaaleja suhteita!
Presidentti ei kumma kyllä ole ikinä tuominnut pedofiiliaa, ehkä haaveilee pedofiilipuolueesta Hollannin malliin!
joissa perheenisä käyttää lapsiaan hyväksi. Monesti kyseinen isä paljastuu vielä vaimonsa pahoinpitelijäksikin. Vai että pelkää aikuista nasita... Huh huh!
pedofiilipuolue Iglaan??http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?q=igla&ts=1200678753635&sort=&query_session=0000257743&start=0
Onma jo äiti tuonnut lapsensakin rattaissa katsomaan tätä iloittelua.
http://static.iltalehti.fi/tampere/rikosilmoitusKE_te.jpg
lasten hyväksikäyttö. Presidentti on avoimesti tukenut monia vähemmistöjä myös homoja. Tonkisit yhtä innokkaasti esim. presidentin pitkään jatkunutta kansalaisaktivismitoimintaa esim. romanien, vanhusten ja kirkon setlementtiliikkeen hyväksi. Miksi pääsi ei ole kiinnostunut muusta kuin presidentin seksuaalivähemmistöjä puoltavaan toimintaan?
Jotain ongelmia sulla?
Kiristääkö pipo?
homomiehiä kautta aikain ollut aviossa ja perheenisiä......sitten vaivihkaa käyvät tökkimässä toista miestä peräsuoleen!
Niinhän ne taudit sitten leviää vaimoon ja ....hyi helvetti!.
todellakaan sanoa kuin: hyi helvetti!
aiheena on homous ja myös presidenti!
Mikä ero on mielestäsi pedofiilillä ja lasten hyväksikäytöllä..sulta menee sekaisin nyt puurot ja vellit?
sinut oman seksuaalisuutensa kanssa.
Veikkaanpa, että jos sinä olisit sattumalta tuossa kuvassa ollut juuri ohikulkemassa, pääsi ei kestäisi sitä. Jokuhan vois kuvan nähdessään luulla että sinäkin olet "semmonen"... Maailmanloppu, eiks joo?
lapsen hyväksikäyttö on rikos.
lasten hyväksikäyttäjä tavalla tai toisella!
Katso tietosanakirjasta jos et tajua!
jossa halu kohdistuu lapseen. Psykiatria ei esimerkiksi luokittele pedofiliaa sairaudeksi muuta kuin siinä tapauksessa, että asianomainen kärsii suuntauksestaan itse.
Lapsen hyväksikäyttö on taas seksuaalinen kanssakäyminen lapsen ja aikuisen välillä.
Siis etkö sinä tajua, mikä ero on taipumuksella ja sen käytännön toteuttamisella?? Pedofiili on ihmisenä ok, kunhan hän pidättäytyy seksistä lasten kanssa! Tajuatko?! Jos tämä pidättäytyminen aiheuttaa suunnatonta kärsimystä pedofiilille itselleen, niin VAIN siinä tapauksessa kyseessä on psykiatrinen sairaus.
pedofiilina;))
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pedofilia
jankutuksesi erolla on kuin veteen piirretty viiva!
hormonitoiminnan lopettavaa lääkehoitoa, jos pidättäytyminen ei muuten onnistu.
Oli veteen piirretty viiva tai ei, niin se viiva on olemassa ja sillä on merkitystä mm. sen suhteen tarvitaanko tota lääkitystä vai ei ja että onko kyseinen pedofiliatapaus sairautta vai ei. Kannattaa muuten näinä seksiä korostavina aikoina muistaa se, että kaikille ihmisille seksi ei ole elämän pääsisältö ja jopa munkkeja/nunniakin on olemassa!
Ei ole mitään toista tapaa. On vaan joko tai. Päiväunien näkeminen ei ole hyväksikäyttöä.
Puhut täyttä paskaa, sillä Halonen ei kuulu MIHINKÄÄN pedofiilipuolueseen. Ko. puolue käyttää Halosen kuvaa varmuudella Halosen luvatta ja siellä voi olla kenen tahansa kuva, jolla nimeä ja kuuluisuutta.
halonen on aikoinaan itsekin samanmielisenä liittynyt Iglaan, eikä pääse eroon tuskin tahtookaan, kukaan ei voi käyttää hyväkseen kenekään nimeä luvatta!
Alma Media on ihan oikeassa. Se mitä ihmiset tänäpäivänä kaipaavat on normaalit käyttäytymismallit joihin kuuluu terve suhtautuminen sukupuolisuuteen. Joka asiaan ei pidä naimisiakaan sotkea, ei edes normaalina hetero muotona.
vaan peräisin brezhneviläiseltä henkisen ahtauden kaudelta.
ihmetellyt tota naimis vouhotusta, eikö se ole jokaisen oma asia mitä sänkykamarissa tekee ja kenen kanssa?
Erityisesti kummaksuttaa tuo homojen jatkuva kaapista-astunta ja julkiset meluisat homomarssit!
Eihän heterotkaan marssi naimakaveriaan julistaen, miksei homotkin voisi olla siivosti vain ihmisiä ihmisten joukossa tuomatta ylenpalttisesti taipumuksiaan esiin...
alkaa todella kyllästyttää moinen homovouhotus!
Milloinkahan ne eläimiinsekaantujat alkaa vaatia oikeuksiaan?
koska ne ovat aina olleet paremmat kuin homoilla!
Mutta miksi siltikin heterot korostavat niin kovin usein omaa seksuaalisuuttaan? Itse asiassa joka päivä. Minunkin työkaverit puhuvat aina puolisoistaan joko miehinä/vaimoina niin, että varmasti kaikki kuulijat saavat tietää, että se puoliso on vastakkaista sukupuolta.
liittyvät yksityiskohdat lähes poikkeuksetta esiin nostavat käyttäen vieläpä mahdollisimman alhaista alatyyliä.
Useimmat homot haluavat korostaa tasa-arvoisia oikeuksiaan heteroiden rinnalla ja erityisesti sitä, että homosuhde on pääasiassa ihan muuta kuin seksiä. Toki siihen yleensä seksikin kuuluu, muttei näyttele sen suurempaa roolia kuin heteroillakaan.
meille kanssa oikeutemme, mulla on iso uroskoira haluan
avioon rakkaani kanssa etteme tarttis elää siunaamattomina synnissä!
http://ihmissuhteet.blogspot.com/2003/09/elimiin-sekaantuminen-ei-ole.html
rääkkää eläimiäsi. Se on eläinsuojelurikos!
Kyllä sinä koirasi tunnet. Eli tiedät tykkääkö se seksistä kanssasi vai ei. Jos tykkää niin ok, jos ei, niin sitten kyseessä lienee eläinrääkkäys, mikä on tuomittavaa.
alatyylisesti... vai onko se ihan normaalia että mm. näytetään lapsille munan imemistä kadulla tai pressanvaaleissa alastoman ruoskintaa, tai homokulkueissa kekkuloidaan rivoissa pukimissa?
(hetero)näytösten rinnalla Gay-pride -kulkueet on lasten leikkiä...
Kaikki homot eivät myöskään osallistu gay-pride -kulkueisiin. Kulkue se lienee jonkinsortin vastaprovokaatio homojen vuosisataiselle alistamiselle: nyt kun vihdoin uskalletaan tulla kaapista ulos, tehdään mahd. shokeeraavasti.
Munan imeminen kaduilla ei ole normaalia, kuten ei kesäoöinä heteronuorten seksiaktit kaupunkien puistoissakaan tai kesäfestareilla...
haluan vain korostaa eläinliiton tasa-arvoisia oikeuksia homojen ja heteroiden rinnalla ja erityisesti sitä, että suhde eläimeen on suurelta osin muutakin kuin seksiä, kyllä me ulkoillankin ja leikitään muutenkin..
toki siihen yleensä seksikin kuuluu, muttei näyttele sen suurempaa roolia kuin homoilla ja heteroillakaan. Eläin aviomiehenäkin on uskollisempi kuin ihminen eikä lyö!
mitään juridisia ym. seikkoja, joita pitäisi sujuvoittaa lainsäädännöllä. Esim. perimisoikeus?
Muodollisesti minun puolestani saat saada vaikka kirkon siunauksen eläinliitollesi, mutten näe mitä iloa sinulle siitä olisi, että saisit avioliittoon rinnastettavan lainsäädännön eläinsuhteellesi. Eihän koirasi kuitenkaan ymmärtäisikään ko. lainsäädännöstä ja liitosta mitään ;-)
Homofobikot suhtautuvat homoihin heidän seksiaktiensa kautta.
He elävät fantasioissaan homojen seksiakteissa ja kirjoittavat sitten tänne yksityiskohtaisia ja törkyisiä kuvauksia niistä.
Ei homot sen kummempia seksipetoja ole kuin heterotkaan, vaikka jostain syystä oletetaan homojen sukupuolivietin olevan suurempi, kuin heteroiden.
Suomen Venäjään olisi hoppeleilla ankeat oltavat, eipä imeskelisivät pervokit muniaan kadulla julkisesti!
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Homojen mielenilmaus Moskovassa päättyi pidätyksiin jo ennen alkamistaan/1135220056362
..ja aidsia levittävät vauhdilla heteroihinkin...
tuota.
Ja mene joskus kesän festareille ja kysy julkisesti naiskentelevilta heteropareilta, MIKSI heidän täytyy tehdä sitä julkisesti, kännissä ja usein ilman ehkäisyäkin!
käyttäisi hyväkseen taloudellisesti, niinkuin homot useasi parnereitaan...eräskin nuori hohomies ehti avioitua kolmesti varakkan miehen kanssa ja tappoi kaikki saadakseen perinnön, enenkuin joutui kiinni!
jonkun lähemmäs 9-kymppisen rikkaan papparaisen kanssa...
onneksi peräsuoliseksi ei tarvitse ehkäisyä...
jos eivät ole kauaa seurustelleet, kyllä käyttävät ehkäisyä
tehdä jotain homojen yksinoikeus-syntiä??!!
Prkl, ne heterot sen parempia ole tässäkään
mutta ei julkiseti kadulla imeskellä munaa eikä sentään kouluissa saarnata homouden ihanuutta lapsille!
Valistuksella tarkoitan, että murrosikäisille kerrotaan, että homous ei ole heteroutta huonompaa ja että homoseksuaalit tulee hyväksyä tasavertaisina ihmisinä.
Kaduilla ei pidä munaa imeskellä, jos joku sellaista on tehnyt. Tästä voin olla kanssasi samaa mieltä.
jonka yksilö itse on valinnut, herkässä iässä oleviä lapsia ei pidä rohkaista ja aivopestä luonnottomuuksiin!
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Moskovan pormestari kutsui homojen paraatia saatanalliseksi/1135224681856
Venäjällä ihan oikea meiniki, ottakaamme oppia vanhasta sivistysmaasta!
Yksilö ei seksuaalisuuttaan valitse, kuten jokainen tietää: se ei ole valinta. Nimenomaan nuorille pitää rohkaista heitä elämään OMAN seksuaalisuutensa kanssa tasapainossa ja hyväksymään myös toisten seksuaalisuus.
Olisi myös syytä varoittaa fundamentalistisesta homovihasta, johon saattaa sivistymättömissä piireissä vielä silloin tällöin törmätä. Se että vetoat jonkun hikisen Moskovan pormestarin fobisiin puheisiin kertoo sinusta kyllä todella paljon. Hakeudu hoitoon.
samassa viestissä... huh huh mikä sekasoppa
Vastaus: sivistys.
Homoviha, Luzkov ja Venäjä kuuluvat yhteen, mutta niillä ei ole mitään tekoa sivistyksen kanssa
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809258324563_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809268327743_ul.shtml
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Moskovan pormestari kutsui homojen paraatia saatanalliseksi/1135224681856
aids leviää homokuppiloissa!
Työhaastattelutilanteessa yhtiön pitää pohtia kannattako sen palkata henkilö ja onko henkilön palkkaamisessa mitään etuja tai riskejä yhtiöön nähden.
Yhtiö perustaa päätöksensä sillä hetkellä olemassa olevaan tietoon.
Työnhakijan puolison poliittinen aktiivisuus puolestaan on tärkeää tietää joissakin tapauksissa,tämä siksi että esimerkiksi tietyissä työtehtävissä saattaa kuitenkin tulla tilanne jossa pitää ottaa kantaa
asiaan joka olisi eturistiriidassa puolison poliittiseen näkemykseen.
Yhtiöllä on oikeus laillisesti minimoida siihen kohdistuvia teoreettisiäkin riskejä.
Nämä asiat tosin PITÄÄ kyetä selvittämään ennen palkkausta,se on kaikkien edun mukaista.
Jos työhaastattelun ja palkkauksen jälkeen ilmenee oleellista tietoa hakijasta joka saattaa vaikuttaa hänen tehtäviinsä ollaankin ikävässä tilanteessa joka yleensä johtaa työsopimuksen purkuun kaikissa yhtiöissä.
Asian selvittämiseksi yhtiöllä on oikeus tarjota jotain palkkiota irtisanotulle jos yhtiö katsoo sen etunsa mukaiseksi VAIKKA syy ei olisikaan yhtiössä,tämä siksi että vääräkin negatiivinen julkisuus voi heijastua yhtiön maineeseen ja osakekursseihin ainakin tilapäisesti.
Olisi varmasti kaikkien etu että työhaastatteluissa harkittaisiin tarkoin mitä kysytään,kerrotaan ja mitään ei "unohdettaisi" kertoa puolin ja toisin. Jos työnhakuprosessissa epäilee syrjintää olisi hyvä dokumentoida haastattelut (tietysti luvan kanssa),tämä helpottaa asioiden selvittelyä.
Sana sanaa vastaan tilanteissa ilman muita todisteita ei voida lähteä ketään tuomitsemaan koska suomi noudattaa yleisiä eurooppalaisia oikeusperiaatteita. !!!!!!!!!
nyt enää se, mitä sanoo laki. Ja lain asiantuntijoiden mukaan Alma Median toiminta ei ole sellaista, että sillä voisi voittaa Korhosta vastaan oikeudenkäynnin.
Niinpä onkin oletettavaa, että Alma Media pyrkii kaikin keinoin välttämään sille valtaisan imagotappion ja juridisen tappion tuovan oikeudenkäynnin. Mutta miten? Arvaanpa, että näinä aikoina sitä on kuumeisesti pohdittu Alman hallituksessa.
jos työntekijän puoliso siirtyy "väärään puolueeseen" ???
Työnantajalle ei lain muaan kuulu utsia työhaastettelussa mitä haastateltavan lähipiiri tekee, taikka on tekemättä.
Puolison taikka lesboystävättären poliittinen kanta ei kuulu pätkääkään työnantajalle, eikä haasteltavat tarvitse edes vastata laittomiin ja tungetteleviin kysymyksiin.
Haastettelussa on keskityttävä työtä hakevan pätevyyteen tulevassa tehtävässä ja kyseltävä vain tulevaan työhön liittyviä asioita ja asioita, joita lain mukaan voi kysellä.
Jos haateltava elää lesbosuhteessa, se ei kuulu pätkän vertaa työantajalla, mutta tässä tapauksessa se näytti kovasti kuuluvan.
Alma Medialla ei ollut mitään laillista, taikka muutakaan syytä jättää Korhosta palkkaamatta. koska se on tasa-arvo kysymys, joka nauttii lain suojaa.
Alma Media tulee häviämään nololla tavalla oikeudessa ja lokaa suomalaista mediaa pitkäksi aikaa muuallakin kuin Suomessa.
Alma Media olisi päässyt paljon vähemällä, kun olisi heti myöntänyt, että lesbosuhde oli todellinen syy ja jättäänyt naurettavat selittelyt selittämättä.
Pelkäsivät Alma Mediassa miten Lapin kukkahattu hihhulit toimivat kuulleessaan sen kauheuden, että joku elää lesbosuhteessa.
Hyvä niin.