Katsoja löi junnupelaajaa kesken

Kankaanpäässä sunnuntaina pelattu B-juniori-ikäisten jääkiekkoilijoiden SM-karsintaottelu Kankaanpään Jää-Karhujen ja Rauman Lukon välillä sai dramaattisen lopun, kun ilmeisesti paikallinen katsoja hyppäsi kolmannessa erässä vieraiden vaihtoaitioon ja löi pelaajaa päähän.

Päätöserän lopussa kaukalossa nähtiin vielä joukkotappelu
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/200810138412654_jk.shtml

Suhdaututaanko väkivaltaan riittävän väkivaltaisesti?
3613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tullaisiahan ne jääkiekkoilijat ja jääkiekkofanit ovat. Moukkien keskellä moukkamaisuus tiivistyy entisestään. Tuhot voivat olla arvaamattomat.

Äänestä
  • En kyllä lähtisi yleistämään noin rajusti, että:"tuollaisia ovat jne jne." Sen tiedän että Kpäässä tuo yleisö on silloin tällöin hippasen liian syvällä pelissä ja toinen dumareista(huom. EI liigatasolla tuominnut vaan se toinen :D)oli tuominnut koko pelin "hivenen" kotiinpäin, joka on saattanut tuoda vastustajan puolelta kommenttia, joka on johtanut yleisön joukossa aivan käsittämättömään turhautumiseen. Tuomarien olisi tullut, ei ehkä tyhjentää hallia mutta, poistaa kyseinen katsoja pois hallin tiloista. Harmi sinänsä ettei järjestävällä seuralla ole tapana pitää maksuttomissakaan otteluissa järjestystä yllä, toivon mukaan tämä johtaa jonkinasteiseen "heräämiseen". Siis myös muualla kuin kyseisellä paikkakunnalla. Mutta älkäämme siis lähtekö yleistämään jääkiekkoa väkivaltalajiksi muutamien turhautuneiden yksilöiden täysin typerin ja tuomittavien toimien johdosta, piste.

    Äänestä

Hel...in häpeällistä, en kehtaa tunnustaa olevani satakuntalainen!.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ottelun - - - - kirjoitti:

Kankaanpäässä sunnuntaina pelattu B-juniori-ikäisten jääkiekkoilijoiden SM-karsintaottelu Kankaanpään Jää-Karhujen ja Rauman Lukon välillä sai dramaattisen lopun, kun ilmeisesti paikallinen katsoja hyppäsi kolmannessa erässä vieraiden vaihtoaitioon ja löi pelaajaa päähän.

Päätöserän lopussa kaukalossa nähtiin vielä joukkotappelu
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/200810138412654_jk.shtml

Suhdaututaanko väkivaltaan riittävän väkivaltaisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu