Aasia näyttää pysyvän

plussalla

Aasian pörssit pysyttelevät siinä 3-4% hujakoilla:

Aord 4,27
Kse 3,12%
Hangseng 3,24

Analyyssiä: Ei suurta riemastusta hätäkokousten apupaketeista, mutta ei alamäkeäkään. Ostohimoa ei ole näkyvissä. Markkinat odottelevat uusia uutisia.

8

5046

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • '''Rally

      99,9999999% todennäköisyydellä - ei muuta.

    • kasvoi ..

      .. päivän mittaan. Aasian vaisun nousun jälkeen Dow oli aivan haltioissaan ja teki kuulemma 70-vuotisen ennätyksen yhden päivän nousussa: 11,08%. Olisin kyllä minäkin riemuissani, jos minulle lapioitaisiin miljardeittain verorahaa laariin. Päivän mittaan sijoittajat varmaan tekivät laskelmia euromiljardien riittävyydestä paikkaamaan heidän menetyksensä. Taisi paikata enemmän kuin hyvin.

      Ettei vain Euroopan johtajia olisi pissitty silmään?

      • tänne myös kiitos :)

        Pitäähän välillä puntit tasata ja pudottaa osa lainapelureista pois ryhmästä ja ottaa heidän lainavarat omaan varastoon :( joillekin :)


      • Tomppak

        Tämähän oli se kauhein kauhukuva mikä oli mielessä kun alamäki alkoi.
        Eurooppa maksaa kuten aina, sehän on selvä.


    • Nyt se nähdään.Talous ei toimi,siis kapitalismi.
      Käy samoin kuin kommunismille.Tai siis pitäisi käydä,mutta nyt vääristetään markkinoita kun valtiot tulevat apuun.On kiva kun kapitalisti voi pyöriä rahoissaan, sitten kun homma uhkaa romahtaa valtio tulee ja pelastaa pikkuporvarin.Ja taas on kivaa

    • ja alhaista mieltä

      ...

      • ihmettä?

        > Suomi24 vedätystä?
        > ja alhaista mieltä

        ?? Selitä nyt vähän enemmän? :))


    • helppo..

      ponnistaa ylöspäin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      306
      11848
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      144
      11034
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      245
      6358
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      222
      5189
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      165
      3658
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3538
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2483
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      1980
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      11
      1817
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1705
    Aihe