hakijana Lapin kirkkoherraksi. Hän on varmaan ihan hyvä Pappi, mutta jostain syystä asia naurattaa minua. Kuinka moni meistä osaa lausua hänen nimensä oikein? Tästä saisi televisiosarjan.
Viatchlav Skopets
Ainoana
91259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vai ainoa kelpuutettu?
Isä Viatchlav Skopetsia kutsutaan isä Slavaksi. Tuntemani perusteella hän on erinomaisen mukava pappi ja ihminen. Hän osaa sujuvasti suomea ja mikä tärkeintä osaa palvella myös venäläisiä maahanmuuttajiamme heidän omalla äidinkielellään. Ortodoksinen teologia on hänellä halussa.
lukihäiriöisiä riittää...
aina! Siihen ei auta edes Mensan testi
omat kyttyrämme. Toisilla ne eivät vain näy!
Voi meidän pappi-parkojamme. Uskomatonta panettelua! Jos ei papista muuta vikaa löydy, niin aletaan jo nimelläkin irvailemaan. Ei nimi miestä pahenna, vaan... Tämä nimellä irvottelu taitaa olla jo pohjanoteeraus papiston haukkumisessa.
Isä Slava on hyvä tyyppi ja osaa varmaan hoitaa työnsä tunnollisesti.
VIATCHESLAV eikä Viatchlav
Mä osaan!
Monia armorikkaita vuosia isä Slavalle!