mitä ihmettä huomenna

gyrus

... tapahtuu?

Onko jollain sisäpiirin tietoa? Tartteeks tässä ny vallan hualestuu?

10

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jep jep

      jossaki oli ennuste että ufo tulis maapallolle silloin...

    • Bubastis.tm

      Ensimmäinen on että avaruusolennot ilmestyvät aluksessaan ilmakehäämme kolmen päivän ajaksi, niin että kaikki näkevät. Rauhallinen tapahtuma.

      Toinen versio: Illuminaatti new world orderit aikovat posauttaa ydinaseen jossain jenkeissä ja syyttävät siitä Irania ja josta seuraa kolmas maailmansota.

      Kolmas versio: Hitler pakeni Marsiin avaruusaluksella ja aikoo tehdä näkymättömän naziarmeijansa kanssa comebäkin.

      • Bubastis.tm

      • ins_verderben

        että kaikkihan sen tietää, että Aatu otti kolmannen valtakunnan vikan sukellusveneen ja meni Etelänavalle perustamaan neljättä valtakuntaa


      • Bubastis.tm
        ins_verderben kirjoitti:

        että kaikkihan sen tietää, että Aatu otti kolmannen valtakunnan vikan sukellusveneen ja meni Etelänavalle perustamaan neljättä valtakuntaa

        ja nyt se johtaa new world orderia maan onttouden syvyyksistä käsin. Olen aina ollut skeptinen Aatun kuoleman suhteen. En yhtään ihmettelisi jos hän olisi jopa new world orderin johtaja, mies jota kutsutaan nimellä "the beast".


      • ins_verderben
        Bubastis.tm kirjoitti:

        ja nyt se johtaa new world orderia maan onttouden syvyyksistä käsin. Olen aina ollut skeptinen Aatun kuoleman suhteen. En yhtään ihmettelisi jos hän olisi jopa new world orderin johtaja, mies jota kutsutaan nimellä "the beast".

        nimikin sopii hyvin pojalle, samoin tehtävä... Ollaan kuulkaas tosi kusessa nytten


    • huomisesta

      Huomenna on tilipäiväni ja leijailen kaupoissa shoppailemassa ihan ufona.

    • Melkoisella varmuudella huomenna ei tapahdu yhen mittää.
      Itse olen hivenen seuraillu tätä rahamaailmassa tapahtuvaa kuohuntaa ja miettiny et mistähän tämä johtuu ja mimmoset seuraukset sillä on esim.Suomeen.

      • e.k.v

        En usko että avaruusalukset huomenna ilmestyvät alabaman (vai mikä se nyt oli) ylle. Toki on myös niitä jotka uskovat. Noh, en nyt kuitenkaan aio uniani moisen profetia takia menettää.

        Mitä tulee tuohon pankkikriisiin niin elän luulossa että se alkaa taittumaan varsin pian. Niin pian ettei sillä ole mitään erikoisempaa vaikutusta tällaisten tavallisten taaplaajien elämään.

        Tietysti on mahdollista että ihmiset nyt peloissaan jättävät rahansa käyttämättä, joka onkin ehkä se isoin ongelma. Pantattu raha kun ei oikein auta ketään, paitsi sitä joka panttaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5247
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      28
      3498
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      40
      2854
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      18
      2031
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1830
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1596
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1382
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1115
    Aihe