Hienoa herätä

rukoilla Jumalan siunausta, Jeesuksessa Kristuksessa päivään,sekä odottaa huomista päivää että pääsee äänestämään kristillis demokraattijen ehdokasta.
13267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

JEE! TAPPIVANUKASTA!
UUDESTAAN!
UUDESTAAN!

Äänestä
  • ja näe, Jumalan teot!

    Äänestä

nappaa, vai?

Toisaalta aikaninen trolli napataan, pannaan paloiksi ja ruokitaan kaloille:)

Äänestä
  • sanonko missä, no en sano.Luetun ymmärtäminen?

    Äänestä

  • taitaa olla... kirjoitti:

    sanonko missä, no en sano.Luetun ymmärtäminen?

    saatat kyllä olla aito oikea pönttöpää.

    Huonompi juttu, sinulle.

    Vittuakos muuten tällä palstalla heilut? Mene hihupalstalle siitä, pönttö.

    Äänestä

Niinpä tietenkin.

Kyllä kannattaakin koettaa piiloutua... Sinä paskiainen et ole järin toivottu täällä, tai missään muuallakaan, ei sen puoleen.

Äänestä

... noin hyvissä väleissä sen yläkerran porukan kanssa, niin voisitko vihjata niille, että taivaalliset sotajoukot jo vihdoin viimein tulisivat maan päälle ja esim. alkajaisiksi vapauttaisivat ne alaikäiset thaitytöt, jotka toimivat seksiorjina pimeissä ilotaloissa seinään kahlehdittuina vähällä ruualla, ilman toivoa paremmasta huomisesta, kaikille mahdollisille taudeille altistuneina. Sitten kun heidät on vapautettu ja hoidettu kuntoon (?) niin minulla olisi lista seuraavista taivaallisen avun tarvitsijoista...

On se kiva kelliä tuossa "siunauksessa", kun itsellä on kaikki hyvin.

Tuo uskovaisten itsekeskeisyys kuvottaa.

Äänestä

Ei kai sentään vielä.

Äänestä
  • alkaa huomenna. Itse vaalipäivä on muistaakseni 26.10.

    Äänestä

  • Dara kirjoitti:

    alkaa huomenna. Itse vaalipäivä on muistaakseni 26.10.

    Kun nyt muistaisi vielä sen ehdokkaan nimen siihen asti. Mtv:n vaalikoneelta sen napsaisin.

    Mutta ei sitäkään tiedä, vaikka maailmanloppu tulisi ennen sitä;)

    Äänestä

  • Kössönöm kirjoitti:

    Kun nyt muistaisi vielä sen ehdokkaan nimen siihen asti. Mtv:n vaalikoneelta sen napsaisin.

    Mutta ei sitäkään tiedä, vaikka maailmanloppu tulisi ennen sitä;)

    Kristillis demokraatti !

    www.kristillisdemokraatti.fi

    Äänestä

  • muistat, että kirjoitti:

    Kristillis demokraatti !

    www.kristillisdemokraatti.fi

    En äänestä krisseleitä, vaikka pyssyllä uhattaisiin. Jotain rajaa sentään!

    Äänestä

ihan normaalina ja tervejärkisenä.
Ja hienoa osata kirjoittaa suomen kieltä,
toisin kuin sinä.

Näköjään vain sivistymättömät ja kirjoitus-
taidottomat vajakit äänestävät kristillisiä.
Se selittääkin paljon kuuppajumi-puolueesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuteen aamuun kirjoitti:

rukoilla Jumalan siunausta, Jeesuksessa Kristuksessa päivään,sekä odottaa huomista päivää että pääsee äänestämään kristillis demokraattijen ehdokasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu