Kokoomuksen Helsingin piirin uusi vaikuttaja Ari Kähärä kävi mahtailemassa entisen puolueensa palstoilla.
Onpahan Kokoomus saanut "arvostusta" nauttivan ja"hyvässä nousussa" olevan vaikuttajan riveihinsä. Ihan käy kateeksi.
lyhyt esittely
- 52 vuotias
- Oli helsingin piirihallituksen jäsen
- erosi puolueesta -07
- kykeneväinen itselliseen ajatteluun toisin kuin suurin osa persuista.
- Aiheuttaa hyvillä kantaaottavilla ja keskusteluita avaavilla kirjoituksillaan voimakkaita alemmuuskomplekseja, mm. uimis, sentieteenkantitaatti, kahvinkeittäjä ,"eläkeläinen" jne.jne. nimimerkeille. Ts. piikki KPS.n lihassa.
-Torppasi yhdessä muiden kanssa, pj. Soinin piiriinsä kohtaan suunnatut diktatuuri toimet.
Innovatiivinen ja visioimaan kykenevä, ja erinomaisen verbaali henkilö. Erittäin sivistynyt, ja katsannollinen peruskoulutuksestaan huolimatta.
- Vaatii itseltään, mutta ehdottomasti myös muilta. Turvaverkko taiteilijat, ei olalle taputuksia saa.
On erinomaisen hyvässä nousussa nykyisessä yhdistyksessään ja saa arvostusta usealta suunnalta. Omaa sellaisia kontakteja joita ei peruspersuilla ole, eikä tule.
-Aito kansalainen jolla on enemmän annettavaa, kuin halua ottaa.
Käy keskustelemassa, niin saat varmaan rautaisannoksen oikeasta asenteesta yhteiskuntaan.
Ari, yläpuolella persun.
Onko kokoomuslaisuus tätä ?
5
315
Vastaukset
- kuva että
Kokoomus pelkää PS:n vievän ääniä heiltä, etenkin suurista kaupungeissa. Siitä toi uho varmaan juontaa.
- vaalikampanjaankin.
Taitaa hieman karista käsitys Kokoomuksesta sivistyspuolueesta, kun lukee tätä vaalityötä jota Ari Kähärä tekee.
Sivistymätöntä.- seurannut eläkeläinen.
Kähärä toi tulleessaan persujen tavat.Persu-puolueissa on tapana lyödä kuin vierasta sikaa omia puoluetovereita että vieraita.
Kun tämä Kähärä oli kansanedustajaehdokkaana persuissa niin oli se melkoista törkyn heittoa kanssaehdokkaita kohtaan ja varsinkin puolueen puheenjohtaja Soinia kohtaan. Tekivät kuulemman mukaan peräti tutkintopyynnön poliisille Kähärän tekemistä kunnianloukkauksista.Ei tainnut poliisi korviaan lotkauttaa riitaisan puolueen sekasotkuihin.
- Persu-huumoria?
"134.884 Helsinki 09.03.1982 - 04.02.2005 Vuosaaren Kokoomus ry"
= Eli Vuosaaren kokoomus ry nimistä yhdistystä ei ole olemassa (enää).
http://www.vuosaarenkokoomus.fi/?pid=1182
(Ehdokkaat)
469 Suzana Abenet
sabenet[a]hotmail.com
Kotisivut
489 Anja Hinkkanen
anja.hinkkanen[a]netsonic.fi
Kotisivut
548 Timo Raittinen
timo[a]timoraittinen.fi
Kotisivut
551 Risto Rautava
risto.rautava[a]elisanet.fi
Kotisivut
561 Terhen Saarinen
terhen.saarinen[a]suomi24.fi
Kotisivut
575 Kari Suomela
kari.suomela[a]welho.com
Kotisivut
584 Jarmo Vainioniemi
jarmo[a]jarmovainioniemi.fi
Kotisivut
Lisäksi Vuosaaresta ehdolla ovat:
490 Mari Huusko
Meri-Rastila
info[a]marihuusko.fi
Kotisivut
510 Mikko Laakkonen
Fallpakka
mikko.laakkonen[a]pakettiapinat.fi- kahvinkeittäjä
Tämä työtön autonkuljettaja Ari Kähärä ilmoitti "esitteessään" olevansa yläpuolella Perussuomalaisia.
Miten ihmisen arvo tällä tavalla nousee , kuten Ari Kähärällä, loikattuaan viidenteen puolueseensa poliittisella urallaan.
Arin elämänkaari on aivan tavallinen vähävaraisen ihmisen tarina, muutto Itä-Suomesta Helsinkiin, avioero ja asuntona kaupungin vuokra-asunto Kontulassa.
Ari hyvä,ei meidän tavallisten suomalaisten mielestä kannata ylpistyä ja ruveta kuvittelemaan olevansa nyt joku yli-ihminen liityttyään Kokoomukseen.
Etenkin kun olet edelleenkin se vähävarainen Kontulassa asuja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1544116Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa131755Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24911- 54886
- 71869