"Hämeen Sanomat kertoo, että kaksi uhreista on naisia ja yksi mies. Kaikki kolme olivat kiinalaisen ravintolan henkilökuntaa. Neljäs työntekijä pääsi lehden mukaan pakenemaan takaovesta".
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1602001
Mikäköhän mahtoi olla syy ja oliko puukottajakin kinkki
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1602001
Mikäköhän mahtoi olla syy ja oliko puukottajakin kinkki
Vastaukset 6
Vanhimmat
kiellettävä. Vain haarukka ja lusikka sallittakoon tässä maassa.
Olisi tehnyt pahaa jälkeä vielä kadulla , mutta ihmiset pääsivät väliin.
Kukaan ei nykyään tarvitse puukkoa MIHINKÄÄN.
Korkeintaan PUUKKORADOILLA voisi olla puukkoja lukituissa kaapeissa. Leipäkin kun voisi olla valmiiksi siivutettua. Se on vain järjestelykysymys. Kaikki on nyky-yhteiskunnassa niin valmista ettei KUKAAN voi väittää tarvitsevansa puukkoa YHTÄÄN MIHINKÄÄN.
KUKA kantaa vastuun tästä puukotuksesta, kun luvallisia puukkoja ei ollut vielä kerätty pois kansalta ja juuri SE johti tähän puukotukseen. Puukottajan mielenterveydellä tai rikoskytkennöillä ei ole mitään tekemistä asian suhteen vaan sillä, että hänet valtio PAKOTTI puukottamaan sallimalla hänelle luvallisesti puukon.
Kohta ei yhtään puukotusta enää tehdä luvallisilla puukoilla, kun puukkojen hallussapito tehdään laittomaksi. NÄIN suomen kansa saadaan turvatuksi.
Näin sanon minä, KakkiTsaari. Kaikkien pyssyjen, puukkojen ja puntareiden vankkumaton vastustaja ja eittämätön valtakunnanpelle.
Nyt pikamuutos puukonkantolupaan ja äkkiä, niin kyllä se siitä loppuu puukottaminen. Mutta entäs luvattomat puukot saako palauttaa poliisille ilman rangaistusta?
On todella omituista, että jos palstalla ilmoittaa kulttuurin rikastuneen, kirjoitus poistetaan.
Tuo "kulttuurin rikastuminen" oli vihreitten vaaliteema. Ovatko palstan sensuroijat rasisteja?
Haetaan korvaavaa teemaa sanoille: "kulttuurin rikastuminen". Ehdottelemisiin.