Vain Lehtomäki ei ole hävinnyt Haloselle pressanvaaleissa.
Vanhanen ei päässyt edes loppusuoralle ja Aho hävisi toisella kierroksella.
Lehtomäki ei ole voinut hävitä, kun ei ole pressaehdokkaana ollutkaan.
Vieläköhän valehtelee Kuhmossa asuvansa päivärahojen persolla?
Vanhanen ei päässyt edes loppusuoralle ja Aho hävisi toisella kierroksella.
Lehtomäki ei ole voinut hävitä, kun ei ole pressaehdokkaana ollutkaan.
Vieläköhän valehtelee Kuhmossa asuvansa päivärahojen persolla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lehtomäki määkäisi pahan kerran, kun Vanhanen puhui kolmannesta pääministerikaudestaan.
Vanhasen täytyisi ensin hoitaa edes kakkospesti ennen kuin alkaa julkisuudessa puhua ihan hulluja.
Nuori pätevä politikko enää pyri,kuten Vanhanen,Katainen tai Stubb ja se on harmillista.Kun tämä nykyinen Halonen narsistisella käytöksellään edesauttaa viemään lähes kaiken vallan presidentiltä.
Siitä tulee ainoastaan vanhojen politikkojen "jäähdyttely" virka,ja siihen olisi parhain kokoomuksen Sauli Niinistö,kun heillä ei ole ollut presidenttiä miesmuistiin.
Demarit ei saa laittaa oman puolueen ehdokasta ainakaan 50 vuoteen niin paljon kansan enemmistö on kyllästynyt heidän kahteen kahden kauden nahjukseen.
Keskusta ei suuremmin havittele tätä virkaa,sillä meillä kohta 30 vuotta sitten oli hyvä presidentti Ja joka puolueessa pitäisi olla senverran moraalia että kokoomusenkin aika pitäisi ainaki jo nyt olla.
Eikä jatkuva demari kausi,mutta eihän he tällaista käsitä kuten talousasiatkin sen todistaa toiset kerää valtiolle rahaa suurina veroina,mutta vain demujen pitäisi olla niitä jakamassa puolue tovereilleen,se on helppoa kun voi jakaa toisten tienaamia rahoja,siihen ei paljon päätä tarvita.
Tuli vähän paatosta tohon loppuun sory!!!!
Salehan vastustaakin presidentin valtaoikeuksien kaventamista.
Siinä meille seuraava pressa 2012.
Mitähän kaikkea ihmeellistä mahtaa siihen mennessä ehtiä tapahtua?
Ainakin Sale ehtii polttaa monta askia vihreetä Belmontia.
Ai jaa, mutta Sale taisi lopettaa?
Mutta Jyrki kiskoo nurkan takana Salenkin edestä.
Katainen muuten vaatii pressanoikeuksien kaventamista, kun Vanhanen ja Halonen yhdessä torpedoivat kokoomuksen pepsodentmainoksen yli-innokkuutta Suomen Natoon liittämisen suhteen vastoin hallituksen linjauksia.
Kielletään vaan jonkun puolueen ehdokasasettelu, mutta keksisiköhän edes hyperälykäs Sonnimies, kuinka se käytännössä toteutetaan?
Ja mitä muuta kaikkea kieltäisimmekään?
Ja millaista arvostusta Suomi silloin maailmalla saisikaan, kun se kieltäisi kaiken, mitä Mensan jäsen Sonnimies(kesk) keksiikään kieltää.
Oliko niin, että ammut 200 teertä metrin päästä ihan helposti yhdellä laukauksella vai niin, että ammut yhden teeren 200 laukauksella hyvällä tuurilla metrin päästä?
Vai oliko niin, että ammut teeren 200 metrin päästä?
Millä aseella teeriä pyydetään?
Ja kiväärillä.
Kahdestasadasta metristä kiikarikiväärillä osuu sokeakin teereen.
Kolmestasadasta metristä ilman kiikariakin osutaan pienempään maaliin kuin teeri on.